Германия побеждава Франция и среща Англия от Вегман на финала на Европейското първенство | Понастоящем

Германия се класира за финала на Европейското първенство в сряда, като победи Франция с 2-1. Александра Поуп беше звездата на немските жени с два гола и можеше да се подготви за финала срещу треньорката на Англия Сарина Вегман.

Преди почивката Германия беше по-добрият отбор срещу французите, които бяха твърде силни за Холандия на четвъртфиналите. В 41-ата минута германците стигнаха до заслужено 1:0 чрез капитана и звезда Боб.

Факт е, че резултатът беше равен през първото полувреме благодарение на нападателя Кадидиату Диани, който с добър удар от дистанция направи резултата 1-1 в полза на Франция. След почивката Боб бе тази, която отново отбеляза и даде на отбора си билет за финала с глава.

Германия все още не е губила мач в този турнир и е допуснала само един гол: голът на Диани на полуфиналите. Тя победи Дания (4-0), Испания (2-0) и Финландия (0-3) в груповата фаза, преди да победи Австрия (2-0) на четвъртфиналите.

Германия вече е печелила Европейското първенство осем пъти, но стигна до финал през 2013 г. Финалът срещу Вегман Англия е от 18 часа и ще се проведе на напълно разпродадения Уембли.

Германия празнува победния гол, отбелязан от Боб.

снимка: Getty Images

Германия на базата на Боб до Уембли

Германия започна отлично и имаше първите си шансове в мача. В 21-ата минута капитанът Боб беше близо до гол за първи път, но нейният пряк свободен удар бе изстрелян от вратата с много силни усилия от вратаря Полин Перрод Магнин.

Французите не се включиха през цялото първо полувреме и претърпяха голяма загуба на топката в подготовката. В 40-ата минута Германия намери пробива на Боб, който завърши убедително след слабо центриране. С този гол тя стана първата играчка в историята, вкарала пет поредни мача на Европейско първенство.

READ  „Hopelijk ligt 2022-auto Pérez beter en kan hij zijn kunnen tonen“

Въпреки че Франция нямаше много какво да каже през първото полувреме, двата отбора си почиват при равенство. Диани удари от дистанция и топката злощастно изчезна във вратата от вратаря Мерле Фромс.

След почивката Франция заигра офанзивно и по-лесно създаваше положения. В 62-ата минута Паша пропусна чудесна възможност да направи резултата 1:2. Капитанът Уенди Ренар – както винаги в застой – също не успя да отбележи въпреки няколко положения.

В крайна сметка Боб отново го направи за Германия. Тя натисна спусъка в 77-ата минута с глава за гол за възстановяване. След това Франция настоя няколко пъти, но Фромс запази отбора си изправен. Въпреки че резервата Линда Далман не успя да направи 3-1 преди време, Германия пресече голлинията.