Грешен Абу Халил стреля от Аризона в първия мач от финалните квалификации за последния европейски билет | футбол

Абу Халил отпразнува гола си по провокативен и неистов начин за професията на феновете, които масово го освиркваха по време на предишния мач у дома. Какво отмъщение от мароканеца.

Аризона трябваше да се откаже от Оуен Уиджендал, точно както в първия мач на Фрисландия. Капитанът отново страда от оплаквания в слабините, контузия, която получи по време на миналогодишното европейско първенство.

Херенвен беше пътувал до Касстад с необходимото самочувствие, но това самочувствие понесе тежък удар в началото на мача, когато първият гол вече беше във вратата на съперника. Плеймейкърът на АЗ Джорди Класи изпрати Дани де Вит в дълбините и след това видя как Shadow Striker прави всичко както трябва.

Вангелис Павледис мотивира феновете след 1:0.

копие

Отсъствието на Вайндал беше демонстрирано, когато младият играч Милош Керкез изпрати болничната топка към Класи. Амин Сар грабна топката от Класие, и свободен пас към Питър Уендал, но той стреля в много обещаваща позиция. Заслужава си да се помисли и за паса към Сидни ван Хоойдонк.

Остатъкът от първото полувреме беше копие от първия мач на стадион Abi Linstra. AZ игра по-добре, беше най-добрият в мача, но забрави да продължи. Гостите не спираха да чакат на масата на полупразния стадион AFAS. Анас Тахери нанесе удар от Класи след добра атакуваща схема чрез Киркиз, Фредерик Медецйо и номер 10 Тибор Халилович в Херенвен, които можеха да измислят нещо по-креативно в бързото си проникване, а не над основната линия.

от хотела

След почивката, при която Дрисевич беше контузен в съблекалнята на гостите, гостите трябваше да се справят с нов защитник: Сеп ван Отели. Heerenveen очевидно трябваше да коригира регламента, защото AZ премина през средата два пъти в рамките на седем минути. Вангелис Павлидис видя удара му на Свен ван Беек, удара на Йеспер Карлсон от далеч.

READ  Верстапен иска да направи изявление пред Sky TV в Мексико

Подхранван от придружаващи фенове, Heerenveen обаче остана на земята, поддържайки вярата в каскадата жива. Особено когато Павлидис успя да нанесе удар от близко разстояние на час, но Ван Отеле действаше още по-бързо. Гъркът е наричан играчът на Ередивизия, който вкарва най-често гол през 2022 г. „във всички състезания“: четиринадесет пъти.

Питър Фендал

В 67-ата минута знак за живот дадоха и нападателите на Херенвеен. Сар, живописното 2-2 в първия мач, опита да изпревари Виндал в дългия корнер, но дългият датчанин спаси добре. В първия мач Виндал не изглеждаше добре пред началния гол на Ван Хойдонк, тъй като не може да погледне назад за солиден първи сезон в Алкмаар.

Десет минути преди края Сам Бокема можеше много да улесни отбора си, но централният защитник, спринтирайки напред, кимна с пас на Карлсон отблизо. Специалистът Беукема понякога става по-добър при гола.

Невероятно влизане

В 87-ата минута имаше забележителна смяна. Поне начина, по който Закария Абу Халил влезе на терена. Голият от публиката нападател махна с палец към сърцето на привържениците на Алкмаар при влизане на терена. Феновете реагираха различно на това.

Минута по-късно мароканският национал отново махна на феновете зад вратата и дори си съблече фланелката, но след безстрашния му гол отбеляза 2:0. Голмайсторът, щастлив и ядосан едновременно, аплодира развълнувано. Съперникът на Аризона във финала за европейски билет по-късно ще бъде известен като ФК Утрехт в Арнем, защитавайки преднината си с 3-1 срещу Витес.