Дания бясна на VAR след елиминацията на Евро 2024: „Подгответе хаос, ЕС“

Дания реагира с голямо разочарование след отпадането си от Европейското първенство. Датчаните се изправиха срещу Германия на финала на осмия турнир в събота вечерта и загубиха с 2-0 благодарение на голове на Кай Хаверц и Джамал Мусиала. След мача беше основно ВАР.

През втората част изглеждаше, че Дания откри резултата чрез Йоахим Андерсен, но голът му бе отменен от видеоасистент съдията заради засада. Няколко минути по-късно Германия получи дузпа в другия край на терена, отново след намеса на ВАР, когато топката попадна в ръката на Андерсен.

„Това е едно от най-лошите съдийски решения, които съм виждал в кариерата си“, каза Андерсен след мача за играта си с ръка. TV2. „Ръката ми беше в нормална позиция, така че не можеше да има наказание за това.“

Каспер Хюлманд, селекционер на датския национален отбор, също не е съгласен с решението на рефера Майкъл Оливър да вкара топката в дузпата след ръка на Андерсен. „Толкова съм уморен от правилата за стрелба на метър от Германия, но мисля, че това е нелепо.“

Решението да се отмени гол на Андерсен няколко минути по-рано също доведе до неразбирането на Хюлманд. „Мисля, че е нелепо да търсим този един сантиметър, за да блокираме вратата.

Медия

Датски също Tipsbladet Не разбрах много от даденото наказание. „Вярно е според протоколите на VAR, но правилата за ръцете са абсолютно абсурдни, УЕФА, пише вестникът в оценка, насочена конкретно към Хелманд.

След Мондиал 2022 Дания не успя да постигне нито една победа за втори пореден финален турнир. „Това ли е краят на Хгулманд? Да, резервоарът е празен.“ Tipsbladet. „Сега трябва да става въпрос за поведението на Хюлманд, точно както на Световното първенство в Катар, трябва да разберем, че той вече няма с какво да обогати датския футбол изглежда, че е ясно какво трябва да се направи…”

READ  Тадей Погакар със сигурност ще вземе две изпълнения от Giro d'Italia със себе си на Tour de France

също Екстра Bladet Не е любезен към критиката. „Какъв скучен и безвкусен турнир създаде Хюлманд. Може да сме свидетели на едно спортно пробуждане, което беше равенството с Англия (1-1). Но Дания никога не успя да впечатли нито един футболен фен Неудобно е да не мога да „Тази елиминация започна с драматична групова фаза и поради тази причина националният треньор завинаги ще остане човекът на последните два турнира, без да е постигнал никаква победа.“

Искате ли да сте в крак с най-важните футболни новини? Присъединете се към канала на Voetbalzone WhatsApp сега!