Дания е равностойна във всичко със Словения и се класира за осминафиналите на Европейското първенство

Ноус Футбол

Вижте обобщението на мача между Дания и Сърбия

Дания се класира за финалите на 8-ото Европейско първенство в Германия. В последния мач от групата датчаните изравниха със Сърбия в Мюнхен (0:0), като по този начин заеха второто място в група С.

Англия и Словения също изравниха (0-0). Така англичаните са лидери в групата, а Словения е на трето място и също се класира за елиминациите.

Уникално събитие във финалите на Европейско първенство: Дания и Словения завършиха в абсолютно една и съща група по точки, голова разлика и жълти картони. Ето защо разгледахме как двете страни завършиха квалификационните си мачове за Европейското първенство, а датчаните бяха по-силни.

Сърбия беше елиминирана

Сърбия, която беше на последното място в групата с минимална точка, трябваше да спечели, за да запази визията си за осминафинал, и по този начин беше елиминирана поради равенство.

Отборът на Сърбия срещна големи трудности през първото полувреме, като игра под натиска на Дания. Датчаните тихо потърсиха дупка в защитата на националния селекционер Драган Стойкович чрез добра игра на неговата позиция, която по същество се опита да направи играта борбена. Например, нападателят Расмус Хоглунд често трябваше да играе джудо със сръбския централен защитник.

Датчаните обаче имаха доста положения. Последва хитро центриране на Йоахим Мел към далечната греда, където Александър Бах беше готов да вкара топката. Но Андрия Живкович дишаше през врата му, което го накара да загуби равновесие. В резултат халфът не успя да насочи достатъчно удара си с глава към вратата.

В 21-ата минута датският директор Кристиан Ериксен отново проби с перфектен далечен удар. Вратарят Предраг Райкович трябваше да даде всичко от себе си, за да реализира вкараната топка от бившия играч на Аякс. Ериксен постави международния рекорд на Дания в този мач, изигравайки 133 международни мача. Той вече сподели това със Саймън Кер (132 мача), но бранителят беше оставен на пейката 90 минути срещу сърбите.

READ  Дуплантис печели десетки хиляди евро на сантиметър и то с колоната

И почти веднага след това имах огромен хит. Поне датчанинът Йонас Уинд попадна във вратата с топката и вратаря Райкович след ъглов удар на Ериксен. Но топката се отклони първо над задната линия при центриране, така че реферът Франсоа Летексие отмени попадението.

Под зоркия поглед на специален гост в Мюнхен, сръбската тенис легенда Новак Джокович (който спечели 24 титли от Големия шлем), Сърбия търпеливо изчака нещо да се обърка в датското натрупване. Но отборът на Каспер Хюлманд не направи нищо лошо през първото полувреме.

В Сърбия нападателят Александър Митрович, който играе за саудитския клуб Ал Хилал, получи подкрепа от Лазар Самарджич и Саша Лукич. Така Душан Тадич (бивш ФК Гронинген, Твенте и Аякс) отново седна на пейката, както и Душан Влахович (Ювентус) и Лука Йович (Милан). Сякаш националният треньор Стойкович държеше най-добрите си коне в конюшнята.

През втората част Райкович изведе нападателите Тадич и Йович. Веднага добавиха още сръбско перчене. В 52-ата минута те имаха страхотен шанс, който бе създаден от Тадич. Йович бе изстрелян пред вратата, стреля към Йоахим Андерсен, който след това прати топката в собствената си врата. Йович обаче бе в засада, така че празнуването на сърбина не продължи.

15 минути по-късно влезе и Влахович. Дания все още има надмощие, но вече не е толкова доминираща, колкото през първото полувреме. Сърбия имаше още две големи възможности, но нападателят Митрович се измъкна и Сергей Милинкович-Савич се сблъска с вратаря Каспер Шмайхел.