Депай вдъхновява Атлетико да се върне срещу Интер и да продължи напред след изпълнение на дузпи

Депай празнува гола си срещу Интер Милано

Ноус Футбол

Атлетико Мадрид се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига за седми път под ръководството на треньора Диего Симеоне. Забавен и открит мач в Мадрид срещу Интер Милано изглеждаше завършил наравно 1-1, но точно преди края резервата Мемфис Депай направи 2-1 и съответно продължения.

Нямаше запис. При изпълнението на дузпи Атлетико поведе след нов гол на Депай и пропуск на Дейви Клаасен: 3-1.

Така Интер се присъединява към Манчестър Сити, Арсенал, Байерн Мюнхен, Реал Мадрид, Барселона, Пари Сен Жермен и Борусия Дортмунд. Германският отбор победи ПСВ Айндховен с 2:0 в сряда вечерта.

Пълна атака

Преди три седмици Интер спечели първия мач с 1-0 благодарение на късен гол, отбелязан от бившия играч на английската Висша лига Марко Арнаутович от Австрия, който ще се изправи срещу Холандия в груповата фаза на Европейското първенство в Германия следващото лято.

Всеки, който смяташе, че Интер ще защити преднината си в Мадрид с всички сили, беше разочарован. Всъщност, тъй като Атлетико също игра напълно нападателно, се получи много забавно първо полувреме.

• Професионални кадри

Дензъл Дъмфрис беше близо до това да направи резултата 1-0 в полза на Интер през първото полувреме.

…докато Стефан де Врий държеше топката отзад за Интер.

Вратарят на Интер Ян Зомер прекрасно блокира удари на Антоан Гризман и Алваро Мората (удар с глава). От друга страна, вратарят Ян Облак също трябваше да даде най-доброто от себе си, включително два удара за кратко време на Дензъл Дъмфрис.

Две попадения за две минути

Докато Атлетико владееше по-голямата част от топката и търсеше отвор в защитата на Интер на Стефан де Врий, атаките на италианците изглеждаха по-опасни.

Интер допусна само 19 гола в 38 мача този сезон, но Атлетико не се интересуваше. По-малко от две минути по-късно Гризман отбеляза изравнителния гол от близка дистанция.

Федерико Демарко откри резултата за Интер срещу Атлетико Мадрид.
  • Агенция за защита на околната среда

…Но само две минути по-късно Антоан Гризман отново изравни.

Първият голям шанс след почивката също бе на Гризман след брилянтен ход на Маркос Йоренте, но Зомер отново продължи със стил.

Атлетико става все по-отчаян за изравнителен гол, оставяйки големи пространства в защита на Интер.

Маркус Тюрам трябваше да се възползва, но Облак свободно изстреля топката встрани от центрирането и Барела по-късно стреля на подобна позиция в ръцете на словенския вратар.

Depay принуждава удължаване

С Депай в отбора през последните десет минути Атлетико започна отново. Холандският нападател също веднага получи шанс, но беше блокиран от Матийо Дармиан (смяна Дъмфрис).

Резултатът обаче беше 2-1 във въздуха и дойде. След като Депай уцели гредата за първи път, той изви топката точно в ъгъла четири минути преди времето с Де Вридж в негов гръб.

• Ройтерс

Мемфис Депай побеждава Стефан де Врий и праща Атлетико Мадрид на продължения срещу Интер.
  • Ройтерс

Мемфис Депай празнува победата с 2-1 с феновете.

Първият гол на холандеца – който скандираше „Мемфис, Мемфис“ от трибуните – в Шампионската лига беше добър за продължения.

В добавеното време друг резерва Родриго Рикелме можеше да реши мача за Атлетико, но стреля над голлинията.

разширение

Играта също вървеше напред и назад в продължението. След като Тюрам пропусна брилянтен шанс с глава, Депай отново разпозна реакциите на Зомер.

Червен картон получи и Хакан Чалханоглу. Той дръпна аварийната спирачка на Депай и се размина с жълт картон. Това важи и за Ян Песек в края на второто продължение, който удари силно Депай по глезените.

Хакан Чалханоглу оказва натиск върху Мемфис Депай в продълженията.

Не бяха отбелязани повече голове, така че решението трябваше да бъде взето за дузпи. Депай безмилостно вкара първия испански наказателен удар през средата, за да направи 1-1. После се провалиха Алексис Санчес (Интер) и Саул (Атлетико), а след това дойде ред и на Клаасен.

Влезлият в игра десет минути преди края холандец не стреля лошо, но високият Облак изби топката от корнер.

Когато капитанът на Интер Мартинез – който беше нападател на Холандия при изпълнението на дузпи на Световното първенство за Аржентина – стреля високо, Мадрид избухна в празненства.