Де Бройне изпратен на почивка против волята си и изчезнал срещу Полша | Понастоящем

Кевин Де Бройне няма да играе с Белгия във вторник в четвъртия мач от Лигата на нациите срещу Полша. Националният селекционер Роберто Мартинес вече изпрати плеймейкъра в отпуск против волята му. Яник Караско и Томас Мьоние също не са в мача във Варшава.

„Де Бройне даде достатъчно, Караско също“, каза Мартинес в събота след равенството 1-1 с Уелс. „Мьоние изигра два поредни мача след тримесечна серия от контузии. Не искаме да поемаме рискове и със сигурност не го налагаме.“

Преди това Де Бройне беше критичен към международния мач след дълъг и напрегнат сезон с неговия клуб Манчестър Сити, но посочи след мача срещу Уелс, че би искал да остане избран за надпреварата срещу Полша.

„Изиграх три мача за около 90 минути. Физически съм добре и бих искал да играя последния мач срещу Полша, но това е решението на треньора“, каза Де Бройне, който беше капитан на Ред срещу Уелс. демони.

Белгия има четири точки след първите си три мача от Лигата на нациите в група D. Започна с поражение с 1-4 срещу холандския национален отбор, последвано от победа с 6-1 над Полша и равенство в Уелс.

Холандия е начело със седем точки. Остават още три кръга. Четиримата победители от група А се класират за финалния кръг.

Гледайте резултатите, класирането и програмата в Лигата на нациите

READ  Ten Hag и новодошлият Wighurst виждат как Манчестър Юнайтед се отказва от победата | футбол