Де Лигт говори за отменения си гол по време на елиминацията на Байерн и го описва като „позор“

Ноус Футбол

Холандският национал смяташе, че е вкарал 2-2 в добавеното време (което продължи петнадесет минути) и по този начин наложи продължения, но голът не беше зачетен, тъй като се каза, че Нусаир Мазрауи е бил в засада. Видеореферът (VAR) вече не може да бъде извикан, тъй като реферът незабавно свирна, когато реферът с флага даде сигнал.

Де Лигт би искал линейният съдия да държи флага си надолу, за да може VAR да оцени ситуацията. Нещо, което другият асистент съдия направи преди минути в мача на Реал Мадрид. Той вдигна флага си достатъчно късно, което позволи голът на Хоселу да бъде счетен за валиден от VAR.

Треньорът на Байерн Томас Тухел също беше ядосан

„Това са правилата“, каза Де Лигт. Според него по-късно реферът признал, че е сгрешил. „Но аз не купувам нищо за това.“

Де Лигт каза още, че не е човек, който иска да обвинява рефера. „Реал Мадрид спечели Шампионската лига 14 пъти. Винаги е лесно да се говори за съдията след това, но Реал Мадрид спечели и го заслужи.“

Преди точно пет години

Това не е първият път, когато Де Лигт пропуска последното място в Шампионската лига в последните минути. Точно преди пет години те претърпяха загуба с 3-2 от Тотнъм Хотспър с Аякс, което означаваше, че англичаните стигнаха до финала.

READ  Моуриньо все още е ядосан за финала на английската Висша лига: „Ако кажа това, ще бъда наказан за 10 мача“ | футбол