Домакинът Кот д'Ивоар откри Купата на Африка с огромна победа над Гвинея Бисау

Жан-Филип Красо (11) празнува своя гол за 2-0 за Кот д'Ивоар срещу Екваториална Гвинея с Ибрахим Сангари.

Ноус Футбол

34-ото издание на Купата на Африка започна с практическа победа за домакините Кот д'Ивоар над Гвинея Бисау. Кот д'Ивоар спечели с 2-0 в столицата Абиджан под зоркия поглед на президента на ФИФА Джани Инфантино и бившия велик нападател Дидие Дрогба. Головете отбелязаха Секу Фофана и Жан-Филип Красу.

Кот д'Ивоар, двукратен шампион на Африка (1992 и 2015), е един от номинираните отбори в това издание. Съперниците Гвинея Бисау – срещу които Кот д'Ивоар никога не е играл международен мач – са във финалния турнир за четвърти път, но никога не са напредвали отвъд груповата фаза.

С мощни Нигерия и Екваториална Гвинея като други съперници, Кот д'Ивоар не можеше да си позволи грешка срещу по-слабия си брат в групата. Четири минути по-късно публиката успя да седне, след като Фофана – съотборникът на Кристиано Роналдо в Ал-Наср – отбеляза за Кот д'Ивоар, за да направи 1-0.

Привържениците на Кот д'Ивоар изгледаха с облекчение откриващия мач от Купата на Африка.

Повече от десет минути след почивката Красов акробатично удвои преднината: нападателят на резервата Себастиен Халер на два пъти вдигна високо топката и след това я прати в далечния ъгъл. Веднъж нападателят на Цървена звезда Белград също отпразнува гола си със стойка на ръце.

Бившият футболист на ПСВ Айндховен Ибрахим Сангари бе в титулярния състав на котдивоарците, но не завърши мача. Той бе сменен в 91-ата минута.