Дъмфрис заслужава злато веднага за Интер | футбол

Завърналият се Ромелу Лукаку, който също игра в Интер от 2019 до 2021 г., даде аванс на тима на треньора Симоне Индзаги още във втората минута. Белгиецът поведе отблизо при първата си възможност след добра подготвителна работа на Матийо Дармиан. Гамбиецът Асан Сесай от Цюрих изравни за Лече малко след края на първото полувреме.

През втората част Интер, който привлече и Еден Джеко, настоя. Въпреки че доминираше и притежаваше близо 70 процента, тя не изглеждаше да стигне до 1-2, но в последните няколко секунди Дъмфрис изстреля своите съотборници и Индзаги. Щефан де Вридж изигра целия мач на Интер.

Милан също започва да печели

Милан също стартира Серия А с победа. Шампионът с 4-2 беше твърде силен за Удинезе у дома. За първи път през този век бяха отбелязани шест гола в първия мач на италианския сезон.

Гостите – с Брам Нойтинк игра цял мач – поведоха във втората минута чрез Родриго, но петнадесет минути по-късно Милан поведе благодарение на голове на Тео Ернандес (наказателен удар) и Анте Ребич. През второто полувреме отново се разписаха Брахим Диас и Ребич. Ребек бе заменен в 72-ата минута от Оливие Жиру. Началото на сезона дойде твърде рано за Златан Ибрахимович, който се възстановяваше от тежка контузия на коляното. Белгиецът Чарлз де Кетлери дебютира за Милан като резерва. Полузащитникът дойде от Клуб Брюж това лято, отбелязвайки 14 гола в 39 мача през миналия сезон.

Брам Новинк следи отблизо представянето на Анте Ребек.

Аталанта също постигна победа в първия кръг. Отборът на оранжевите национали Ханс Хатебор, Мартин де Рун и Теон Коммайнерс, които изиграха целия мач, победиха с 2-0 в Сампдория. Рафаел Толои и резервата Адемола Лукман отбелязаха в Дженоа.

READ  Bergwijn споменава голяма разлика между Steijn и Van 't Schip в Ajax

Гледайте тук Резултати, класиране и програма в Италианската лига

Франция: Пари Сен Жермен отново печели

Пари Сен Жермен продължава да печели Френската лига в момента. Срещу Монпелие той постигна втора поредна победа за треньора Кристоф Галтие. На Парк де Пренс резултатът беше 5-2.

В 24-ата минута Килиан Мбапе изпусна дузпа за домакините. В 39-ата минута Пари Сен Жермен напредна, за щастие, когато Вале Сако засече топката зад вратаря на отбора си след центриране на Мбапе. Малко преди края на първото полувреме защитаващите титлата си за пореден път получиха дузпа и този път Неймар мина зад топката. Бразилски хит.

След обжалването парижани продължиха напред с нов гол на Неймар. Близо час по-късно Уахби Хазри отбеляза за Монпелие. След това Мбапе се погрижи за 4-то място за ПСЖ, а Ренато Санчес направи 5-1. Enzo Tchato направи нещо в замяна на гостите. Миналия уикенд ПСЖ спечели първия мач от лигата срещу Клермон-Фут: 0-5.

Гледайте тук Резултати, класиране и програма в Лига 1

Турция: Галатасарай губи у дома в дебюта на Мертенс

Галатасарай претърпя загуба в реванша срещу Герсонспор в дебюта на Дрис Мертенс. Резултатът в Истанбул беше 0:1. 35-годишният Мертенс се присъедини към отбора с Леонсе Акгун петнадесет минути преди края, малко след като Борха Сайнц даде преднина на гостите. В понеделник Мертенс подписа едногодишен договор с Патрик ван Анхолт. Бившият нападател на AGOVV, FC Utrecht и PSV игра за Napoli през последните девет години.