Защитаващият титлата си до 17 години Холандия стартира Европейското първенство с летящ старт с победа над България

NOS Футбол

Вижте обобщението Холандия срещу България U17 тук

Националният отбор на Холандия до 17 години стартира добре на Европейското първенство в Израел с победа с 3:1 над България. Въпреки ранния дефицит, оранжевите бяха по-добрият отбор и показаха устойчивост, за да компенсират липсата на талант.

Последните две издания на Европейското първенство до 17 години бяха отменени заради пандемията от коронавирус. Холандия спечели предишните две издания и следователно е действащ шампион.

Слабо начало

Още в седмата минута националният селекционер на Холандия Мишка Висер застана зад българския защитник Мартин Георгиев. Той удари въртящ се свободен удар напълно свободен.

Отне известно време на Холандия да набере инерция, но те се върнаха на половин час благодарение на Габриел Мишой от Аякс. Той удари левия ъгъл.

NOS

Холандия празнува с равенство 1-1

След точно час игра оранжевите поведоха. Айзък Бабади получи топката на шестнадесет метра от вратата и стреля покрай гредата.

След това Холандия беше силна и отборът нямаше проблеми. Всъщност нападателят Джейсън ван Дуен, играч на ПСВ, увеличи разликата до две в добавеното време. Той подгони български защитник.

В четвъртък Холандия ще продължи турнира с мач срещу Полша. В неделя Холандия ще се изправи срещу Франция в последния мач в неделя. Печели първия мач срещу Полша с 6–1.