Испания отстъпва първото място, Португалия печели въпреки нещастния Роналдо

AP

Футбол NOS

Португалия свърши отлична работа в Лигата на нациите в събота. Отборът на Кристиано Роналдо просто спечели гостуването си в Чехия (0-4) и поведе в групата от Испания, която загуби у дома от Швейцария (1-2).

Португалия и Испания ще се бият помежду си следващия вторник в двубой, в който страната може да влезе във финалния кръг на Лигата на нациите.

Шестима играчи от Барселона

Испания, която пое с шестима играчи от ФК Барселона, показа срещу Швейцария, че има още много работа за вършене преди Световното първенство след два месеца. Испанците често владееха топката, но обратът рядко водеше до шанс.

Швейцария беше много по-ефективна. Мануел Аканджи успя да се възползва от първата възможност за Швейцария. Бранителят на Манчестър Сити насочи топката добре по земя от ъглов удар и прехвърли вратаря Унай Симон.

AP

Мануел Аканджи оставя без шанс вратаря Унай Симон

След почивката Испания изглеждаше освежена и Жорди Алба успя да изравни след страхотна атака от няколко борда. Отборът на националния селекционер Луис Енрике не можеше да се наслади на попадението дълго време, тъй като Брил Емполо не толкова отдавна падна с 1-2.

Така Швейцария нанесе първо домакинско поражение на испанците от 23 мача.

Звезда Далот

Португалия се затрудни с чехите през първата част, но половин час по-късно Диого Далот развали магията. Десният бек на Манчестър Юнайтед сам засили атаката и успя да вкара първия си международен гол след добър ретур на Рафаел Леао.

Малко преди това Кристиано Роналдо блъсна Томаш Ваклич. Вратарят опита да избие топката, но след това удари силно Роналдо в лицето. След това португалската звезда падна на земята окървавен, но след това успя да продължи с превръзка на носа.

READ  Hakim Ziyech предлага зашеметяваща вила във Vinkiven за продажба на астрономическа сума

професионални кадри

Кристиано Роналдо с окървавено лице

Бруно Фернандес удвои резултата в продължението на първото полувреме. След отлично подаване на Марио Руи халфът успя да влезе в топката.

Няма проблем за Португалия, но Чехия получи идеалния шанс да се върне в мача една минута след гола на Бруно Фернандеш. Нещастният Роналдо получи топката в ръката си след ъглов удар на чехите и топката мина веднага.

проверката е неуспешна

Патрик Шик, който вкара световен гол на Европейското първенство с топка Да стрелят от 45 метра, не успя да вкара от единадесет ярда. Той гони високо топката.

В крайна сметка се превърна в мач на Далот, след 0-1 той също се погрижи за резултата 0-3. На границата на шестнадесетметровата зона той се закотви и изби топката умело. Диого Жота се погрижи за последното сухожилие десет минути преди изтичането на времето: 0-4.