Испания печели Лигата на нациите в де Куип, отново без трофей Хърватия и Модрич

Футбол NOS

Финал на Лигата на нациите: Испания – Хърватия, обобщение

Футболистите на Испания спечелиха Лигата на нациите на Квебек. Те победиха Хърватия с дузпи (6-5). След редовното време и продълженията резултатът остана 0:0.

За първи път от 2012 г. Испания печели награда. Тогава Испания спечели Европейското първенство. Хърватия и 37-годишният Лука Модрич все още пропускат първата си международна награда. Хърватия завърши на второ и трето място на последните две световни първенства.

Въпреки че Лигата на нациите има по-малък статус от Европейското първенство или Световната купа, финалният турнир в Холандия беше много оживен. Мачът в Ротердам бе посетен от около 30 000 хървати.

Испания започна мача по-добре и на няколко пъти стана опасна, без наистина да създаде големи положения. Изстрелът на Гави, който мина малко по-малко от целта на врага, беше акцентът.

През първото полувреме Хърватия влезе по-добре в мача. Андрей Крамарич и Марио Пашалич успяха да се появят на обещаваща позиция пред вратаря на Испания Унай Симон. Още повече, че хърватите не са обсипани с възможности заедно.

забавно

Заради напрежението и интензитета обаче мачът беше забавен. Така беше и през второто полувреме. Двата отбора останаха равностойни и създадоха опасност.

Фабиан Руис (вляво) дуел с Лука Модрич

Най-големият шанс през второто полувреме беше испанският резерва Ансу Фати. Той имаше топката близо до удара, но изби играта в краката на Иван Перишич. Хърватия също успя да се измъкне няколко пъти, но това не вкара реално Симон в игра.

разширение

В резултат на това трябваше да бъде удължен. Картината на играта не се е променила. Двата отбора останаха равностойни, като най-голям шанс отново имаше Испания. Дани Олмо, който дълги години игра за Динамо Загреб, ритна топката встрани с хърватски крак.

READ  Нойберт и Ван Дугенбоде се класират за осмия финал на Световната купа по дартс срещу Ирландия в събота | дартс

Топката влезе едва за първи път при дузпите. В крайна сметка бяха изпълнени 14 дузпи. Сред тях Испания (Аймерик Лапорт) пропусна един мач и Хърватия (Ловро Магер и Бруно Петкович).

Така беше и третото издание на Лигата на нациите за Испания. През 2019 г. Португалия спечели финала срещу Холандия, а през 2021 г. Испания загуби финала срещу Франция.