Китулано и Олег дават на Спарта минимална победа при Херакъл

Ноус Футбол

Вижте резюме Хераклес Алмело – Спарта Ротердам

Спарта Ротердам спечели трудна победа с 1-0 над Хераклес Алмело седмица, след като беше победен с 2-1 у дома от ФК Утрехт. Победата дойде благодарение на голмайстора Джошуа Китулано и вратаря Ник Олег.

С победа с 5-0 над Алмер Сити Хераклес започна уверено мача срещу Спарта. След хеттрика, който отбеляза миналата седмица, Мохамед Санко беше близо до отбелязване на ранен гол срещу Спарта. Изстрелът премина встрани от крака на Спарта.

Олег е отличен

По-близо до гола в скучното първо полувреме беше Брайън Лиммбом от Хераклид. Вратарят на Спарта Олег обаче направи добро спасяване.

Ник Олег отразява залога на Лимбомбе.

Още по-добро беше спасяването на Олег през второто полувреме. След центриране на Анас Вахем изглеждаше, че Лимбомбе изби на далечната греда, но вратарят на Спарта се хвърли сам пред нея. Спасител на света.

Китулано удря

Спасяванията на Олег станаха още по-ценни, когато Спарта отбеляза в другия край. След като Свен Зоненберг изгуби топката, Гевинсио ван дер Кост центрира и Джошуа Китулано изби топката точно в корнер.

Въпреки многото алтернативи, Херакъл не успя да преодолее този удар. Това, което показаха домакините, беше лошо. Следвайки стъпките на своя съотборник Олег, вратарят на Хераклес Майкъл Бройер се отличи със спасяването си от Джанго Вармердам в добавеното време.