Короните на Wevers се завръщат след бурен период със златото на Европейското първенство

NOS Спорт

Сане Веверс спечели златото на европейското първенство по спортна гимнастика в Анталия на греда. Гимнастичката приключва завръщането си на международно ниво след бурен период.

Веверс, един от най-възрастните участници на Европейското първенство на 31 години, се класира за финала на трето място. Постигна 13 800 градуса. Гимнастичките, които са влезли в игра след нея, не могат да надхвърлят този резултат.

Сребърният медал бе за италианеца Манила Еспозито (13.700), а бронзът спечели унгарката Созофия Ковач със същата оценка.

бурен период

Откакто Олимпийските игри в Токио през 2021 г. бяха такова разочарование за нея, Уеверс не се е състезавала на международно ниво. Нейният баща и треньор Винсънт Уеверс не беше допуснат да присъства поради предполагаемото му участие в противоречивото дисциплинарно дело за нарушаване на правилата в холандската гимнастика. По-късно той беше оправдан.

Веверс обмисляше да спре след Олимпиадата в Токио, но в крайна сметка реши да продължи с целта Олимпиада в Париж през 2024 г. Тя поднови тренировките през октомври.

Винсент Уивърс отново присъства в Анталия. Той видя колко безупречно изпълнява едно упражнение дъщеря му. Олимпийската шампионка от Рио де Жанейро от 2016 г. спечели втора европейска титла в кариерата си, като първата беше през 2018 г.

Баща й Винсент Сани помогна на Уийвърс обратно в Анталия

Веверс вече спечели бронзов медал от Европейското първенство в Анталия. Заедно с Наоми Висер, Итора Торсдотир, Вера ван Пол и Сани Фирман, тя завърши трета в отборната надпревара.

Висер ще участва във финала на земя по-късно днес в последния ден на Европейското първенство.