„Краят на една мечта Воут Вегхорст: Манчестър Юнайтед няма да поеме нападателя за постоянно“ | чужд футбол

Ваут Вегхорст ще напусне Манчестър Юнайтед след този сезон. Според няколко английски медии, английският клуб е решил да не поема 30-годишния холандски нападател от Бърнли за постоянно.

Манчестър Юнайтед нямаше опция да купи договора на Вегхорст, но разбира се можеше да преговаря с Бърнли за евентуалния трансфер на нападателя от Борн. Клубът от Манчестър, който в момента е четвърти в английската Висша лига, не избира. Уигхърст отбеляза само два гола в 26 мача от пристигането си през зимата – от Бърнли, който го даде под наем на Бешикташ. Той го направи в Купата на Лигата (0-3 победа) срещу Нотингам Форест и в Лига Европа срещу Реал Бетис (4-1 победа на Олд Трафорд).

Освен това той даде три асистенции на рекордните шампиони на Англия, които могат да спечелят и Купата на Англия освен Купата на лигата. В събота, 3 юни, Манчестър Сити е съперник на Уембли, като Вегхорст вижда сбъдната мечта в неделя, 26 февруари, като спечели Купата на лигата с английския клуб.

Вегхорст премина от Волфсбург в Бърнли за 17,5 милиона евро през януари миналата година, но само с два гола в 20 изяви, той не успя да спаси клуба от изпадане. Той обаче все още има договор с Бърнли до средата на 2025 г., който стана убедителен шампион в Чемпиъншип този сезон под ръководството на Венсан Компани и следователно ще бъде активен отново във Висшата лига през следващия сезон.

Вегхорст все още беше под наем на Бешикташ през първия полусезон. В най-големия турски клуб той е известен с девет гола и четири асистенции в 18 мача. След Световното първенство в Катар, където Уигхорст вкара продължения на четвъртфиналите срещу Аржентина с два късни гола (в 83-та минута и 90+11), скоро се появи интерес от страна на Манчестър Юнайтед. Под ръководството на Ерик тен Хаг той винаги беше титуляр през януари, февруари и март, но през последните седмици Вигхорст трябваше да се задоволява с кратки нападения.

READ  Профилният лист на Лена и Джулия води до албума и песента по радиото: „Ветеринар!“

Наскоро Уегхорст изигра важна роля в изпълнението на дузпи срещу Брайтън, което доведе Соли Марш до решителен провал на полуфинала на Уембли. Снощи Брайтън се реваншира на Манчестър Юнайтед, като спечели с 1-0 след дузпа на Алексис Макалистър в 99-та минута.Вегхорст влезе в игра в 84-та минута.

Програма, резултати и позиция на Висшата лига
В нашия Match Center можете да видите пълната програма на следващия кръг от Висшата лига, класирането и всички резултати от изиграните срещи. По-долу можете да гледате всички наши футболни видеоклипове за Висшата лига.