Леверкузен, германски шампион за първи път: Феновете се стичат на стадиона

Флориан Вирц вкара три гола в мача на Байер Леверкузен в турнира.

Ноус Футбол

Байер Леверкузен стана шампион на Германия за първи път в историята на клуба в неделя. Клубът го направи със стил: победа с 5-0 над Вердер Бремен на собствения си стадион.

Това означава, че Леверкузен, отборът на холандския национал Джеръми Фримпонг, вече не изостава от конкуренцията пет кръга преди края.

След последния съдийски сигнал публиката беше непоносима. Последва масивна инвазия на терена, по време на която героят на требъл Флориан Вирц беше вдигнат на раменете си.

Не може да бъде достъпен

Леверкузен е недосегаем отбор през целия сезон: те не са загубили нито един мач във всички турнири. Шампионският мач срещу Бремен беше 43-ият пореден мач без загуба за Die Werkself, като по този начин изравни рекорда за клуб в петте най-добри европейски лиги.

След победата на преследвачите Байерн Мюнхен в събота, беше ясно, че Леверкузен трябва да победи Бремен у дома днес, за да стане шампион. Красив сценарий за феновете, които се събраха рано пред стадиона и посрещнаха автобуса на играчите по впечатляващ начин.

Винаги готин Алонсо

Точно преди началото имаше доста нервни лица. Изключение от това беше великият треньор Чаби Алонсо, великият архитект зад успеха на Леверкузен. Той пое управлението през октомври 2022 г. и за кратко време оформи непобедима футболна машина в Леверкузен.

Алонсо все още има някои изненади в състава си. Няколко играчи, които редовно бяха включвани в титулярния състав, сега започнаха на пейката, включително Флориан Вирц, Алехандро Грималдо и Фримпонг.

Алонсо след победата в шампионския мач

Играчите, които започнаха мача, нямаха големи затруднения да подпалят Бремен. Още от първата минута Леверкузен имаше предимство, а след 24 минути те имаха отлична възможност да отбележат откриващия гол, когато Виктор Бонифас получи право да изпълни дузпа.

READ  Фаворити Етап 12 Джиро д'Италия 2022 | Ван дер Поел се отървава от Джеръми, но може ли да спечели?

Нигерийският нападател не допусна грешка от единадесет метра. Бонифаций не удари топката перфектно, но беше достатъчно добър, за да направи 1-0.

Убедени в героизма, неудържими фенове

Подхранван от удобна преднина от 1-0 и ентусиазирана публика, Леверкузен превърна мача в истинско футболно парти през второто полувреме. Всичко започна с красив далечен удар на Гранит Джака след по-малко от час от мача, което направи 2-0.

Тази цел все още не е приключила. Отличният резерва Вирц допринесе за черешката на тортата, като отбеляза хеттрик. Той направи 3:0 с прекрасен удар встрани от вратаря, а петнадесет минути по-късно направи и 4:0.

След този четвърти гол публиката вече не можеше да бъде задържана и десетки ентусиазирани фенове нахлуха на терена. Така те дадоха предварителен преглед на масата Нашествие на игрище Което всъщност се случи, когато Wirtz направи своя хеттрик и направи 5-0.

Щурм на терена след спечелването на титлата

Леверкузен, след като пет пъти завърши втори в Бундеслигата, най-накрая може да празнува шампионска титла.

Сезонът може да бъде по-добър за клуба. Леверкузен все още е в надпреварата за Лига Европа и ще играе финал за Купата на Германия срещу Кайзерслаутерн, който играе във втора дивизия, в края на май.