Леверкузен запазва своята непобедена позиция благодарение на елиминациите на Фримпонг и Рейндерс с Милан в английската Висша лига.

В Лига Европа това беше успех или почивка в четвъртък вечер по време на реванша от четвъртфиналите. Джереми Фримпонг завърши наравно 1-1 за Леверкузен срещу Уест Хем Юнайтед. В Италия Рома се класира за полуфиналите, като победи Милан с 2-1. Олимпик Марсилия решава равенство с Бенфика след изпълнение на дузпи.

Frimpong разваля Kudos и четвъртфинала на Alvarez

Бившите играчи на Аякс Мохамед Куддус и Едсон Алварес трябваше да доведат до загуба с 2-0 от новоувенчания германски шампион. Уест Хем Юнайтед започна обещаващо мача. В рамките на тринадесет минути Майкъл Антонио, чрез пас от клубния герой Джарод Боуен, даде преднина на своята страна и те бързо върнаха една назад от първия мач.

Германците вървяха към първото си поражение за сезона, но в последните минути именно Фримпонг запази Леверкузен непобеден. Холандският национал вкара изравнителния гол в 89-ата минута.

Милан не може да преодолее поражението

Все още всичко беше възможно за Милан и Рома в реванша. Въпреки че Рома водеше с 1-0 след първия мач, изоставането никога не е било добра идея за който и да е италиански отбор. Холандците Тияни Рейндерс (Милан) и Рик Карсдорп (Рома) трябваше да се задоволят с място на пейката.

Нещата бързо изглеждаха зле за Милан. Джанлука Манчини и Пауло Дибала бързо дадоха преднина на римляните с 2:0. Въпреки огромната преднина, Рома не влезе в първото полувреме с настроение. Първо се контузи звездата Ромелу Лукаку, а от 31-ата минута домакините бяха принудени да се задоволяват с играч по-малко. Зеки Челик атакува Рафаел Леао твърде късно и беше изгонен с директен червен картон.

READ  NAC разваля завръщането на Хенк де Йонг в Камбур и Вилем II се издига на второ място | футбол

След като влезе като резерва, Рейндерс видя съотборника си Матео Габия да изравни, но това не предотврати поражението и елиминацията в Лига Европа.

Наказателни удари в Марсилия – Бенфика

Реваншът между Олимпик Марсилия и Бенфика се проведе във Франция. След победа с 2:1 над Португалия отборът на селекционера Роджър Шмид започна мача с малка преднина. След като първото полувреме премина в тишина, Фарис Момбаня върна Марсилия в надпреварата две минути преди края на мача.

Така двубоят беше удължен в Марсилия, но и там нямаше победител. След изпълнение на дузпи трябваше да се определи кой ще продължи към полуфиналите. Vedette Ángel Di María беше първият, който направи опит от разстояние от единадесет метра. Усилието му попадна в гредата, карайки португалеца да излезе назад веднага.

Когато Антонио Силва също пропусна Бенфика без вина на Марсилия, приключението в Лига Европа официално приключи за Бенфика. Марсилия се класира за полуфиналите заедно с Аталанта Бергамо, Рома и Леверкузен.

Римляните ще играят на полуфинал срещу Леверкузен. Там Марсилия ще се изправи срещу Аталанта Бергамо. Първите мачове са предвидени за 2 май.