Леверкузен печели следващия финал и получава германския дубъл

Гранит Джака, преследван от Джеръми Фримпонг, празнува своя гол

Ноус Футбол

След като празнуваха титлата в средата на април, Байер Леверкузен трябваше да вземе горчив хап миналата сряда във финала на Лига Европа, но това беше разсеяно няколко дни по-късно със спечелването на Купата на Германия. Във финалната битка за купата на Германия ФК Кайзерслаутерн беше победен с 1-0.

Единственият гол на Олимпиащадион в Берлин дойде от крака на Гранит Джака след малко повече от петнадесет минути. Швейцарският съотборник на Джереми Фримпонг, който също беше в титулярния състав, изпусна топката в крачка и видя как топката попадна във вратата на противника от дистанция.

Треньорът на Леверкузен Шаби Алонсо с трофея

Това беше вторият път след 1993 г., когато Леверкузен спечели Купата на Германия. Той също така се присъедини към списъка на клубовете, които играят немски футбол на двойки. Байерн Мюнхен (тринадесет пъти), Борусия Дортмунд, Шалке 04, ФК Кьолн и Вердер Бремен предшестваха Леверкузен.

Червеното не притеснява Леверкузен

ФК Кайзерслаутерн, 13-ти във 2-ра Бундеслига, започна блестящо с ход на Даниел Ханслик, който накара вратаря Лукас Храдецки да работи само след четири минути.

Малко след това Флориан Вирц показа защо трябва да бъде обявен за Играч на годината в Бундеслигата. 21-годишният полузащитник на Леверкузен победи двама съперници и след това принуди вратаря Юлиан Крал да спаси.

Флориан Вирц минава през Бен Золински

След равенство 1-0 Кайзерслаутерс почти не беше замесен, но можеха да черпят надежда от втори жълт картон, получен от защитника на Леверкузен Одилон Косоно малко преди полувремето. Нарушителят също беше наказан с пръстов отпечатък след три минути. Тобиас Рахл почти веднага се възползва от новата ситуация, но стреля встрани.

READ  Куман изпрати молба до Бергуис: „Много добре, че каза това“ | футбол

Освен това, безрисковият аутсайдер едва можеше да се справи с друг играч на терена, въпреки че бившият играч на Спарта Рагнар Ачи все още успя да създаде опасност като резерва.

Най-добри шансове за мъжете на успеха остава треньорът Шаби Алонсо, който завърши сезона само с едно поражение през целия сезон: сряда 0-3 срещу Аталанта. Останалите 52 мача завършиха поне с равенство.