Лидерът Твенте претърпя тежък инцидент във Фейенорд

Кайли Ван Дорен е разочарована

Ноус Футбол

ФК Твенте е на път към националната титла в надпреварата, но изненадващо беше изхвърлен от купата от Фейенорд в четвъртък вечерта. В Ротердам Фейенорд спечели четвъртфиналите с 3:0.

Твенте бяха шокирани през първото полувреме от Фейенорд, който заема разочароващото осмо място в състезанието. След като загуби топката от холандския национал Вики Каптейн, Сане Купман бързо изведе Фейенорд с 1-0.

Десет минути преди полувремето Ела Ван Керховен удвои преднината. След центриране на Есме Де Грааф, тя отбеляза с глава с чудесен удар с глава.

Формацията на Енсхеде увеличи натиска, но бяха изненадани от контраатаки малко след края на първото полувреме. Сиска Фолкертсма пусна прекрасен пас към Роме ван дьо Лавоар, който подаде към Даниел де Йонг със силен удар в далечния ъгъл. След като мачът завърши 3-0.

Радост сред жените на Фейенорд

Аякс също се класира за полуфиналите. Зашеметяващата игра срещу Йонг Аякс завърши 3-0 за първия отбор. Международният играч Роми Лехтер отбеляза хеттрик.

Другите четвъртфинали са Фортуна Ситард – ФК Утрехт и Екселсиор – СК Хееренвеен. Тези мачове ще се проведат в неделя.

READ  Луис Хамилтън мисли ли за "Майкъл Шумахерти" в Мерцедес?