Макс Верстапен F1: Пилотът на Ред Бул се оказа още по-доминиращ в Гран При на Китай

Макс Верстапен успя да спечели Гран При на Китай за първи път в кариерата си във Формула 1. Пилотът на Ред Бул Рейсинг беше на върха в неделя, но сега изглежда, че има повече контрол, отколкото се смяташе първоначално.

Верстапен имаше още един фантастичен уикенд на Шанхайската международна писта, където най-високата категория на моторния спорт се състезава за първи път от 2019 г. Той трябваше да се задоволи с четвърто място по време на квалификациите за мокрото спринт състезание, но го компенсира в съботното състезание за спринт от изпреварвайки Ландо Норис и Люис Хамилтън и Фернандо Алонсо печелят с 13 секунди. След това холандецът взе първа позиция и успя да спечели неделното Гран При с такава преднина, въпреки периодите на колата за безопасност по средата на състезанието. Сега той води с 25 точки пред своя съотборник Серхио Перес и с 34 точки пред Ферари, воден от Шарл Льоклер.

Също така интересно: „Мерцедес може да даде най-високата заплата на Верстапен във Формула 1“

Доминация след доминация е ужасна

Зад Верстапен, Норис успя да победи Перес, за да заеме второ място, 15-то му класиране на подиума в кариерата му, а мексиканецът трябваше да се задоволи с третото място. Льоклер изгради две позиции и видя карирания флаг на четвърта.

Никой обаче не успя да атакува Верстапен отпред. Анализът показва още, че буквално за всяка незавършена обиколка зад автомобила за сигурност той успява да увеличи разликата между Норис, Перес и Льоклер. Анализаторът на Sky Sports F1 Карун Чандхок знаеше това х (преди това Twitter), за да се разкрие след показване на данните. Във всяка обиколка в Шанхай той успя да запише по-добро време от номер две до четири.

READ  Шалке-Твенте впечатлява: "Футболът, какъвто е...

Не всички са еднакво доволни от превъзходното представяне на Limburger. „Това може да е впечатляващо, но също така показва колко малко има конкуренция във Формула 1 в наши дни. Ние всъщност знаем кой ще спечели, преди да се види каквато и да е кола на тренировките, а не какво ще стане с тези правила донесете ни.” беше отговорът в социалните медии. „Съгласен съм“, съгласява се Чандхок, „Поне от 2014 до 2016 г. все още имахме Нико.“ [Rosberg] Срещу Луис [Hamilton]“.