Манчестър Сити не успя да направи гигантска крачка към титлата в Англия | футбол

Шампионите от Висшата лига вече имат 4 точки повече от Ливърпул, но носителите на ФА Къп се изправят срещу Саутхемптън във вторник. А по време на последния кръг, следващата неделя, беше решено да се определят мачовете Манчестър Сити – Астън Вила и Ливърпул – Уулвърхемптън Уондърърс.

Уест Хем напредна с 2:0 у дома след два гола на Джарод Боуен. Джак Грилиш възстанови напрежението в началото на второто полувреме, а Владимир Ковал си отбеляза автогол с 2-2. В последния етап Рияд Марез успя да изстреля Сити за победа от 11 метра, но вратарят Лукаш Фабиански спаси дузпата на Алжир.

Лийдс Юнайтед

Лийдс Юнайтед си осигури важна точка в битката срещу изпадането благодарение на гол на холандския защитник Паскал Строек. Заместникът се изравни срещу Брайтън и Хоув Албион в времето за контузии: 1-1. Това доведе Лийдс до 35 точки, една точка повече от Бърнли, които са точно под зоната на изпадащите, но изиграха един мач по-малко. Норич Сити и Уотфорд вече са изпаднали. С вратаря Тим Крол на резервната скамейка, Норич спечели точка над Уулвърхемптън Уондърърс (1-1), а Уотфорд загуби с 5-1 от Лестър Сити.

Тотнъм

Тотнъм Хотспър не губи нито една точка в битката за билети за Шампионска лига у дома срещу Бърнли. Отборът на Антонио Конте, без скамейката Стивън Бергвийн, спечели с 1:0 от кандидата за изпадане благодарение на дузпа на Хари Кейн. В Бърнли, който сега е номер 17 във Висшата лига, Уаут Вегхорст дойде повече от 10 минути преди края на мача.

Тотнъм заема четвърто място, което ги класира за участие в Шампионската лига, от сънародника Арсенал. Арсенал има две точки по-малко, но ще продължи да играе в Нюкасъл Юнайтед в понеделник. След това и двата клуба от Лондон имат по програма още един мач.

READ  Mercedes вдъхва живот на W14 за 2023 г

Бърнли не можеше да се дистанцира от зоните за падане. Бърнли имат същия брой точки преди да изиграят два мача, но головата разлика е по-добра от Лийдс Юнайтед, който е на 18-о място. Това място означава кацане в края на сезона.

Нападателят на Тотнъм Кейн използва дузпа в продължението на първото полувреме, която беше издадена по съвет на VAR за ръцете.