Мартенс и Гронин печелят с Пари Сен Жермен в предварителния кръг на световното | Понастоящем

Лике Мартенс и Джаки Гронин постигнаха слаба победа над Пари Сен Жермен в предварителния кръг на Шампионската лига в сряда. Отчасти благодарение на гол на Мартенс, BK Häcken беше победен с 2-1 в Париж.

Подобно на Грьонен, Мартенс беше в титулярния състав и отбеляза първия гол срещу шведския противник в рамките на петнадесет минути. Десет минути по-късно резултатът беше 1:1 за Марика Бергман Лундин.

Въпреки голямата доминация на ПСЖ – домакините имаха много притежание на топката и опити за отбелязване на гол – изглеждаше, че продължават. Малко преди края Кадидиату Диани предостави помощ.

29-годишният Мартинс изигра третия си мач за ПСЖ, откакто дойде от Барселона това лято. Наскоро тя вкара първия си гол при сервиране за Париж по време на състезателен мач със Соя.

Сънародникът Грюен дебютира с Пари Сен Жермен. 27-годишният полузащитник, който беше сменен около двадесет минути преди края на мача, бе трансфериран от Манчестър Юнайтед миналия четвъртък.

Пари Сен Жермен, двукратен финалист в Шампионската лига и шампион на Франция за 2021 г., ще трябва да завърши престоя си в Швеция следващата сряда. Аякс Жени играят приблизително по същото време у дома срещу нападателя на Арсенал Вивиан Миедема, което завърши наравно 2-2 в Англия във вторник.

READ  Защо Саудитска Арабия иска да отдели милиард футболни звезди, Мбапе?