Мидема отсъства само от последната тренировка на Orange за решаващия мач от Европейското първенство | Понастоящем

Оранжевата тренира с почти пълна селекция един ден преди решаващия мач от Европейското първенство срещу Швейцария. Само Вивиан Медема, която е с коронавирус, липсваше на тренировъчната площадка в Карингтън в събота.

Джаки Гронин (завръща се от коронавирусна инфекция) и Аник Ноуен (на връщане от контузия на глезена) загряха първите 15 минути, точно както в петък. Останалите тренировки са по график, като в петък.

Все още не е ясно дали Грьон и Ноуен също са на разположение за мача с Швейцария. Националният треньор Марк Парсънс ще даде пресконференция в Шефийлд в 18:45 ч. (холандско време), като оранжевият отбор ще играе последния си мач от групата на Европейското първенство в неделя. Парсънс каза в петък след тренировка, че нещата изглеждат добре и за двамата.

Потенциалното завръщане на Groenen при избора на мач би било огромен тласък за Orange, което накара Сари ван Veenendaal и Miedema да се оттеглят, както и Groenen и Nouwen миналата седмица. Капитанът ван Венендал напусна тренировъчния лагер в понеделник с контузия в рамото, докато Медема даде положителна проба за коронавирус във вторник.

Последният остава в уединение в хотел Players в Уорсли. В петък тя отпразнува 26-ия си рожден ден сама в хотелската си стая. Търсене на селекция за звездния играч в чужбина и лечение Има песни за рожден ден, торти и балони. Треньорът на националния отбор Парсънс каза в петък, че Миедема е „добре“, но „все още не е пристигнал“.

Джаки Гроун отново беше „нормален“ на тренировка.

Беше Джаки Гроун

снимка: професионални кадри

За Orange са заложени четвъртфиналите

Двубоят с Швейцария в неделя е ключов за „оранжевите“ в битката за място на четвъртфиналите на Европейското първенство. След равенство с Швеция (1-1) и трудна победа над Португалия (3-2), Холандия има една точка срещу Швейцария, достатъчна, за да си осигури място на четвъртфиналите.

READ  Брандън Макналти за „чистата лудост“ след победата: „Но останах спокоен“

Швеция също има четири точки, а Швейцария има една. Тесен поражение от Швейцария почти би означавало елиминиране на шампионите, дори ако Швеция неочаквано загуби от Португалия. Тогава головата разлика, броят на головете и съответно притежаваните карти са от решаващо значение.

Шампионатите на Швейцария и Холандия започват в неделя в 18:00 на Bramall Lane в Шефилд. Срещата се ръководи от румънския рефер Юлияна Дмитреску. По същото време ще започнат Швеция и Португалия.