Минтех и Гамбия загубиха с 3-0 от Сенегал

Янкуба Ментех претърпя загуба с 0:3 от Гамбия в понеделник следобед. Крилото на Фейенорд бе титуляр за страната си в мача от групата на Купата на Африка, в който гамбийците, които дълго време бяха с десет играчи, се оказаха неспособни да се справят с един от фаворитите за спечелване на турнира.

Националният отбор на Гамбия имаше бурна седмица, тъй като първо отказа да участва в Купата на африканските нации поради неизплатени бонуси, а след това едва избегна сериозна въздушна катастрофа. Все още педал Скорпиони Понеделник следобед „както обикновено“ в първия мач от групата на африканското първенство. Съперникът беше защитаващият титлата си Сенегал, който се смяташе за фаворит за евентуалната победа с играчи като Садио Мане и Калиду Кулибали.

Сенегалците бързо доказаха своята смелост, когато поведоха в четвъртата минута чрез Папи Гуейе. След това Гамбия успя да играе футбол на пълни обороти, но поради червения картон, получен от Ебо Адамс в продълженията на второто полувреме, постигането на резултата се превърна в трудна история. Въпреки редицата слаби положения за гамбийците, Сенегал успя да увеличи резултата до 3:0 след почивката с две попадения на Ламине Камара.

Менте бе избран като ляво крило от селекционера на белгийския национален отбор Том Сейнтвейт, в едва втората си международна игра за Гамбия, и игра 83 минути, без да представлява реална заплаха. В първия си мач бързият нападател вкара веднага, осигурявайки си класиране за Купата на Африка.

Гамбия също ще се състезава в група С срещу Гвинея (петък, 19 януари) и Камерун (вторник, 23 януари).