Нападателят на Шампионската лига Тен Хаг и Юнайтед в завладяваща вечер в Копенхаген

Ноус Футбол

Манчестър Юнайтед загуби с 4-3 от Копенхаген в Шампионската лига в една вълнуваща вечер. Отборът на Ерик Тен Хаг, под голям натиск поради слаби резултати, водеше с 0-2 и 2-3, но не успя да устои на датчаните с човек по-малко.

Заради поражението Юнайтед, който е на разочароващото осмо място във Висшата лига, трябва да се страхува от елиминиране в Европа. Червените заемат последното място в група А с три точки, а Копенхаген и Галатасарай имат по една точка.

Реал Мадрид, Байерн, Интер и Сосиедад кръстосаха

В други форуми Реал Мадрид, Байерн Мюнхен, Интер и Реал Сосиедад се класираха за следващия кръг, докато ПСВ Айндховен отново участва пълноценно във Втора група, като победи Ланс с 1-0.

Класиране в група А в Шампионската лига

Копенхаген Юнайтед бяха спрени два пъти през първото полувреме. Първо заради фен, който влезе на терена с палестинското знаме, а след това и заради спешна медицинска помощ на трибуните.

Парамедиците прекосиха полето, за да помогнат. След това въпросният бе изнесен от терена на носилка под бурни аплодисменти.

• Агенция Франс прес

Спешна медицинска помощ на трибуните по време на мача Копенхаген-Юнайтед
  • Ройтерс

Мъж държи палестинското знаме на терена по време на мача

В този момент Юнайтед водеше с 0-1. Тогава Расмус Хоглунд реши, че ще бъде мъжът на вечерта. След като откри гола за Юнайтед, той отбеляза и 0-2 срещу клуба, в който дебютира в професионалния футбол.

Рашфорд червено

Маркъс Рашфорд беше изгонен с червен картон. Нападателят на Манчестър стъпи глезена на Елиас Гелерт по време на мача и напусна принудително терена. Датчаните натрупаха самочувствие с играч повече и изравниха преди полувремето.

През второто полувреме топката срещна точката на дузпата в другия край. Ударът на Магуайър с глава попадна в ръката на Лукас Лерагер. Бруно Фернандеш разкри настоящето: 2-3.

Юнайтед изчака още трудни двадесет минути, за да излезе на линията, а Тен Хаг наблюдаваше как отборът му се оттегля. Благодарение на голове на Лерагер (3-3) и младия талант Рони Барджи, резултатът стана 4-3 за Копенхаген.

Турнето на Байерн продължава

В същата група Байерн Мюнхен победи Галатасарай с 2:0. Както преди две седмици в Истанбул, Байерн се бори с Галатасарай у дома за продължителен период от време, но германците имат Хари Кейн.

Кейн направи разликата с два гола в последните десет минути: 2-0. Байерн си осигури място в осминафиналите с цели дванадесет точки от четири мача.

Мадрид надминава Брага без проблеми

В група C Реал Мадрид, без Джуд Белингам на резервната скамейка, спечели с 3:0 Брага. Така испанците се класираха за осминафиналите.

Брага не успя да вземе ранна преднина в мача, който се проведе на стадион Бернабеу. Алваро Диало стреля от дузпа, но Андрей Лунин спаси дузпата. Украинският вратар се оказа достоен заместник на Тибо Куртоа под гредата в Мадрид. Заедно те спасиха три от последните четири дузпи, допуснати от клуба.

Лунин спира наказателния удар

Тогава риалът урежда своите дела. Ибрахим Диас откри резултата през първото полувреме. След почивката бразилският авангард създаде вълнение. Винисиус направи 2-0 след красива атака, а Родриго направи 3-0 с топка.

Унион Берлин прави равенство с Наполи

Унион Берлин изненадващо спечели равенство, също в трета група, при гостуването си на Неапол (1-1). Огромен тласък за германците, които загубиха последните си 12 мача във всички турнири. Не стана много, защото с два кръга игра Унион Берлин отпадна от Шампионската лига.

READ  Ехатерн надхвърля срама и говори отново: „Щастлив съм“

След отменен гол, отбелязан от Джовани Ди Лоренцо, Матео Политано даде преднина на Наполи. След почивката гостите изравниха. От остра контраатака Шералдо Бекер прехвърли вратаря Алекс Мерет, а отбитата топка бе жертва на Давид Фофана: 1-1.

Наполи, който контролираше по-голямата част от мача, имаше няколко положения, но стигна до равенство.