Откровението на Спарта се дължи отчасти на красивия гол на Lauritsen, който просто минава покрай Cambuur| футбол

Спарта Ротердам продължава да се представя звездно в Ередивизи. Отборът на треньора Морис Щайн победи убедително Камбюр в събота с 0-3. Скитащите фризийци остават на портата.

Спарта реши мача в Леуварден още в началото. В деветата минута Тобиас Лауритсен даде връхната точка на мача, като направи 0-1 по красив начин. Норвежецът сви топката от около 20 метра навътре в центрирането.

Девет минути по-късно резултатът беше 0:2. Свен Менанс пусна хубава централна топка към Коки Сайто и японците не пропуснаха да се изправят очи в очи с вратаря на Камбур Жоао Вирджиния.

Връщането от Камбур никога не беше възможно. Отборът на новия треньор Сьорс Ултее отбеляза само три гола в домакинските мачове този сезон в Ередивизи и нямаше гол в събота. Камбюр е първият отбор, който остава без гол в тринадесет мача през първата половина на годината на Ередивизи.

Спарта направи поражението на Камбур още по-дразнещо след почивката. Вито ван Круйге реализира дузпа, след като Мис Ходемейкърс фаулира Лауритсен.

Така Спарта не загуби шести пореден мач в първенството. Ротердам е на шесто място, само на една точка зад четвъртия Аякс.