Отново четвърто място след трудно спечелената победа над Vitesse | футбол

С тройна точка под номер шест в класирането, AZ е наравно с ФК Твенте, който загуби сигурна преднина с 3-0 срещу ПСВ (3-3). Въпреки това Алкмаардерс имат много по-добра голова разлика от Тукърс: плюс 22 срещу плюс 11.

Назад MIDDLE J

AZ стартираха за първи път след домакинската си победа срещу Фейенорд (27 февруари) с Фредерик Медецйо в основата. Без норвежкия полузащитник, отборът на Алкмаар премина през няколко серии, включително поражения срещу Аякс, Боду/Глимт и ФК Твенте. Изглежда, че AZ няма подходящ заместител на пейката за Midtsjø.

Изненадващо, началната позиция на Сам Покема, който изглежда е тихо предпочитан пред Пантелис Хацидиакос. Куотърбекът направи своя дебют в Аризона в Ередивизия преди зимната пауза в първия мач на Витес (0-0), след преминаването му от Go Ahead Eagles миналото лято.

Запиши се за Футболна актуализация И бъдете в крак с последните футболни новини.

Данило Дуке

AZ имаше проблеми със задържането на топката във Vitesse през първото полувреме. Много играчи от AZ загубиха топката твърде лесно, докато Vitesse не успя. Първото постижение в мача дойде чрез Вецинар Данило Дуехи, който в миналото удари свободен удар на Макси Витек. Предупреждение от самото начало.

След това Бокема показа защо все повече се радва на доверието на своя треньор Паскал Янсен. Централният защитник е умел играч от атакуваща гледна точка и почти успя в меле с ъглов удар от А до Я на Джеспер Карлсън с пета. Не след дълго той остави центрирането на Карлсон отново да мине покрай вратата на Йерун Хоуен.

Павледис

И двата отбора имаха добри положения преди края на първото полувреме. Нападателят на Витес Адриан Гърбич подаде превъзходен пас от Дуехи към Витек с един замах, но германецът не знаеше какво да прави с отскока и стреля встрани. От другата страна Ромарик Япи остави пас от Беукема в посока Йеспер Карлсон, за да бяга много лесно. Тази недискретност беше незабавно наказана.

READ  Колхоф спечели шампионата на двойки в Индиън Уелс и се представи добре за Олимпиадата

Защото там, където Япи смяташе, че топката ще се прехвърли над задната линия, Йеспер Карлсон успя да задържи топката и Вангелис Павлидис играе. Гъркът защити добре топката от вратаря Доехи и хитро се обърна с Ричедли Базоер и Якоб Расмусен, за да подаде Хоуен.

Ибрахимович

Това беше вече единадесети гол за Павлидис в Ередивизия за Аризона и осемнадесети във всички турнири. Деветият му пас е за Карлсон, който дойде в Швеция тази седмица със своя идол Златан Ибрахимович.

Скандинавският шоумен беше част от основата на мача за 2:0 за Аризона в 56-ата минута. „Намесата“ на Оуен Уиджендал, който често се проваляше през първото полувреме, беше една от най-важните. Трудно, ниско центриране и от левия бек: Павлидис с благодарност се възползва от секундата от вечерта във въжетата. Това беше и деветата му асистенция от Wijendal.

ВВС Арнем

Съпротивата на Витес изглеждаше съкрушена, но нищо не можеше да бъде по-далеч от истината. Колко по-различно от стандартната ситуация гостите направиха извиквателния гол: от сбиване при ъглов удар на Витес, Сондрей Тронстад отбеляза 2-1 повече от час по-късно, след като Бекема позволи на Расмусен да победи във въздуха.

Десет минути по-късно Лоис Опенда беше близо до изравняване в следващия корнер на Арнем, но ударът му бе умело спасен от Питър Виндал. Междувременно измореният Midtsjø от Tijjani Reijnders беше заменен от Jansen.

умен грък

Витес усети миризмата на кръв, но именно Аризона вкара от дузпа на Карлсон, който не пропусна нито един удар от Аризона. Наказателният удар бе декориран от Павлидис, който умело скочи във въздуха, когато Базор искаше да изчисти топката. Вместо да удари топката, той удари нападателя на Аризона. Моментът предшества най-красивата атака на вечерта.

READ  Бразилският играч на ПСВ Мауро Джуниър кандидатства за холандски паспорт | футбол

Във финала „всичко или нищо“ Витес се доближи още няколко пъти да вкара втори гол, но Упенда нямаше късмет, когато уцели гредата, а Виндал отрази отразен удар от Базор с котешка реакция от левия фланг. ъгъл.