ПСВ Айндховен избяга от загубата на точки срещу РКК в продълженията поради дузпа, удряща Гакпо в момента

ПСВ Айндховен се спаси от нова загуба на точки в Ередивизи във финалната фаза срещу РКК Валвейк в неделя. Прекрасен наказателен удар от Коди Яко в добавеното време помогна на ПСВ Айндховен да изпревари Валуикърс пред собствената им публика: 1-0.

Топката влезе в корта на Филипс в 94-ата минута след фаул на Ханс Мюлдер на място. Защитникът на РКК удари топката първо с крак, а след това и с глава на Шави Симонс, след което Сердар Гьозюбююк решително отбеляза.

След няколко минути безпокойство и опит на вратаря на RKC Етиен Вайсен да извади Джакбо от фокуса, капитанът на ПСВ Айндховен изпълни дузпата в 96-та минута.Нападателят Вайсен, който все още получава жълт картон, го удари с нисък удар в ъгълът.

ПСВ предотврати нова загуба на точки заради трудната победа. Миналата седмица отборът на треньора Рууд ван Нистелрой падна от Твенте (2-1). Междувременно FK Bodø/Glimt (1-1) не спечели Лига Европа.

Благодарение на трите показателя ПСВ вече не изостават от лидера Аякс, което си личи и след шест мача в Ередивизи. При равенство разликата ще бъде пет точки. Сега разликата е три точки (от петнадесет на осемнадесет).

Cody Jackbo удари алуминий два пъти в първия ининг.

снимка: професионални кадри

Ван Нистелрой вече обяви тежък двубой

Треньорът на ПСВ Ван Нистелрой беше прав по време на мача с един от коментарите си на пресконференцията преди това. Той описа бившия нападател RKC като „много труден съперник“ и прогнозира „много труден мач“.

Без болния Ибрахим Синджари и с Ануар Ел Гази на атакуващата позиция, ПСВ Айндховен направи силно впечатление срещу Валуикърс. В 11-ата минута Исмаил Сайбари сякаш отбеляза първия гол, но голът му бе отменен заради засада.

READ  Шофьорите на Ferrari се борят с „невероятно трудно шофиране на кола“ | Формула 1

PSV продължи да натиска към сигнала за прекъсване и удари алуминиевото джакбо два пъти. Оранжевият национал нацели седем пъти гредата от пряк свободен удар в 38-ата минута, а четири по-късно уцели гредата. В резултат на това ПСВ Айндховен влезе в първото полувреме с резултат 0-0 въпреки силното първо полувреме.

Коди Джакбо спечели дуела с Етиен Вайсен.

Айндховен удря алуминий далеч

През втората част резервата Гуус Тил също удари алуминия. Халфът изглеждаше лесно да стреля с глава след ъглов удар, но видя открития си опит за гол, блокиран на гредата. Това беше десетият път, в който ПСВ Айндховен превъзхожда алуминий в сезона на Ередивизи.

С тази цифра ПСВ Айндховен, който удари гредата или гредата поне веднъж във всеки мач от Ередивизи, е отборът от Ередивизи с най-много опити за алуминий. Всички останали клубове в Ередивизи са уцелили гредата или гредата максимум три пъти този сезон.

Освен алуминий, пречка за ПСВ беше и Вайсен, който отправи общо 29 изстрела. В 96-ата минута вратарят все пак трябваше да вкара гол от Джакобо от дузпа, което доведе до голямо недоволство сред Валуикърс. Ядосаният Майкъл Крамър нарече дузпата пред камерата ESPN Наказателен удар за клуба.