ПСВ Айндховен може да се изправи срещу тези съперници във Финалната осмица на Шампионската лига

Изиграха се последните мачове от груповата фаза на Шампионската лига, така че е известно кои шестнадесет отбора могат да се подготвят за елиминациите. Холандската чест е подкрепена от ПСВ Айндховен, който завърши втори в група В след Арсенал. Хората от Айндховен могат да изтеглят следващите съперници.

Тъй като ПСВ Айндховен завърши втори, отборът на треньора Петер Бош ще срещне победителите от друга група на осминафиналите: Байерн Мюнхен, Реал Мадрид, Реал Сосиедад, Атлетико Мадрид, Борусия Дортмунд, Манчестър Сити или Барселона.

Нова среща с Арсенал все още не е възможна за Айндховен на този етап от турнира. Клубове, които са се срещали в груповата фаза, не могат да се срещат отново в следващия кръг. Клубовете от една държава също се избягват.

Жребият за елиминациите на Шампионската лига трябва да се проведе следващия понеделник от 12 часа на обяд. Първите мачове са насрочени за 13, 14, 20 и 21 февруари. Операциите по връщането трябва да приключат след месец, т.е. на 5, 6, 12 и 13 март.

Последният път, когато ПСВ Айндховен достигна финалната осмица на Шампионска лига, беше през сезон 2015-16. Тогава отборът на ПСВ Айндховен се срещна с Атлетико Мадрид, който беше много силен след дузпи в два мача. По-късно същата година ПСВ Айндховен отново се срещна с Мадрид в груповата фаза на Billion Dollar Ball.

Постъпления
Шампионската лига със сигурност не причинява никаква вреда на Айндховен. Клубът вече е спечелил около 56 милиона евро през този сезон. С напредването на турнира могат да бъдат спечелени по-големи суми за лидера в Ередивизи.

READ  Мартенс празнува завръщането си при оранжевите жени с титулярно място срещу Дания | футбол

Прогресът към четвъртфиналите е добър за още 10,6 милиона евро, докато полуфиналистите получават 12,5 милиона евро. 15,5 милиона евро са налични за финалистите, а победителят в Шампионската лига ще получи бонус от 20 милиона евро.