ПСЖ не може да премине през нисколетящия Льо Авър и да развали мача за шампионата

Пари Сен Жермен е разочарован

Ноус Футбол

Пари Сен Жермен претърпя огромна загуба на точки във Френската лига в събота вечерта. Ако бяха победили фаворита за изпадане Льо Авър, парижани щяха да са шампиони. Вместо това те завършиха наравно 3-3 у дома.

Затова Пари Сен Жермен трябва да отложи празнуването на шампионската титла за известен период от време. Освен това това е лоша репетиция за полуфинала на Шампионската лига, насрочен за сряда. След това Пари Сен Жермен играе като гост срещу Борусия Дортмунд.

Класиране на френската лига

Циниците ще кажат, че треньорът Луис Енрике не е излъгал заради арогантността си. Той доведе Килиан Мбапе на пейката: откакто звездата обяви, че няма да поднови договора си, той играе все по-малко.

Което доведе до изоставане от 1-2 преди края на първото полувреме. ПСЖ бяха изненадани на два пъти при контраатака от много дефанзивния Льо Авър. Същият капитан вкара чрез Брадли Баркола, талантът, който беше привлечен от Лион миналото лято за не по-малко от 45 милиона евро.

Ренесанс в дъждовен декор

След почивката на Мбапе беше позволено да заеме позицията си, за да форсира резултат. Това беше направено само с трудности. Благодарение на лесен наказателен удар Льо Авър поведе с 1-3 на мокрия Парк де Пренс, където дъждът валеше без прекъсване в продължение на деветдесет минути.

Тогава Ахраф Хакими и Гонсало Рамос вкараха два гола, давайки оправдано завръщане на Пари Сен Жермен. Парижани бяха единствените, които искаха да атакуват и явно бяха по-добрият отбор. Но равенството не е достатъчно за националния шампионат.