Първата професионална победа на Нилс Ехов: Холандецът печели вълнуващ пролог на ZLM Tour

Сряда, 7 юни 2023 г. в 20:58 ч

Нилс Екоф взе първата си професионална победа: холандецът спечели пролога на ZLM Tour в сряда вечер. 25-годишният състезател на Team DSM постави по-бързо време в Heinkenszand в Zeeland от Alex Edmondson и Olav Kooij. Естествено Екхоф е и първият диригент.

Също така тази година правим хубава, гъста година с RIDE лятна версия. Списание за велосипеди от 212 страници, на което можете да се наслаждавате с часове това лято и да направите вашето спортно лято по-забавно. Поръчайте вашето копие онлайн сега Само за 9,95 евро. ИСКАТЕ ДА ВЗЕМЕТЕ ПОЗИЦИЯ МНОГО ЕВТИНО? Тогава вземете абонамент сега И вземете масивна отстъпка от 20%!

Обиколката на ZLM започна в сряда вечер с пролог със старт и финал в Heinkenszand. Пътят беше дълъг 6,6 километра, а билярдът равен. Имаше лек вятър, но Сеси Пол не изглеждаше притеснена от това. Казахстанският състезател от Астана постави първо целево време и завърши трасето със средна скорост от 52,450 километра в час. По това време вътре е имало по-малко от двадесет пътници.

Cess Paul започна рано – Снимка: Cor Vos

Двайсетгодишният Патрик Еди – който е в треньорския екип на DSM, но отпадна тази седмица от WorldTeam – отстъпи само три секунди на Пол, но иначе никой от фаворитите не се е доближил до севернохоландеца. Нито пък неговите съотборници в Булс Мартин Лас и Марк Кавендиш, въпреки че последният кара дългогодишен опит.

Ехоф детронира Пол
В крайна сметка Нилс Екхоф беше този, който детронира Пол. Състезателят на Team DSM бяга с шест секунди по-добре от своя сънародник и по този начин му беше позволено да се запише за отопляема седалка. Йос ван Емден, който пресече линията малко след Eekhoff, записа третото най-добро време по това време. Той трябваше да даде лидер за девет секунди. Сам Уелсфорд кара по-бързо от опитния ветеран от Джъмбо-Висма, но му липсваха четири секунди да изпревари съотборника си Иекхоф.

READ  Хуан Аюсо е лидер на кралицата на етапа на Tour de Suisse

Тим ван Дайке от Zeeland, който беше домашен състезател, който се беше насочил към това лидерство, също загуби зъб по времето на Eekhoff. Това важи и за Майкъл Сиглард. Ездачът на Tudor отне три секунди повече от Eekhoff, но най-голямата опасност за последния дойде от съотборника му в Team DSM. Алекс Едмъндсън бе на секунда от победата.

Олаф Коей беше последният играч – Снимка: Кор Вос

Kooij също е кратък
Последният играч, Олаф Коейдж, също се приближи. Миналогодишният победител завърши втори, а Едмъндсън завърши трети. Така победата отиде при Нилс Ехов, който е и първи капитан.