Реал Мадрид празнува първенството след убедителна победа и Атлетико пада в Билбао | футбол

Отне известно време, преди мадридистите да развалят магията – на които им трябваше само една точка, за да спечелят титлата – но повече от половин час по-късно Родриго беше там с началния гол след добра комбинация с Марсело. Десет минути по-късно последните съмнения изчезнаха, когато Родриго отбеляза нов гол.

Десет минути след почивката Маркос Асенсио направи 3:0 за Реал. Петнадесет минути преди края празникът сякаш се засили още повече, когато Иско отбеляза четвъртия гол от подаване на Карим Бензема. Въпреки това VAR постави линия през него. Миг по-късно се брои четвъртият гол и този път самият Бензема натисна спусъка.

Падането на Атлетико

Атлетико Мадрид загуби с 2:0 от Атлетик в Билбао, давайки възможност на Реал Бетис да се доближи в битката за билет за Шампионска лига. Тимът на Диего Симеоне води с 4 точки, но номер 5 от Севиля все пак ще играе срещу Хетафе в понеделник. Голямата четворка в Испания се класира за най-високото европейско клубно първенство.

Атлетико видя, че сънародникът и съперник Реал Мадрид победи испанския шампион в събота, като победи Еспаньол с 4:0. Атлетико спечели титлата в испанската лига миналата година.

Атлетик клуб напредна осми в осмата минута. Защитникът на Атлетико Марио Ермосо центрира вратаря Ян Облак във вратата. През второто полувреме нападателят Инаки Уилямс отбеляза резултата 2:0 с дузпа.

Атлетико е допуснал 41 гола в лигата досега през този сезон. Последният път това се случи преди десет години, когато аржентинецът Симеоне беше в първия си сезон в Мадрид.