Световно първенство по лека атлетика на живо | Hassan и Koster във финала на 5000 метра, какво могат да направят Larousse и Clavier в последната си битка? | други спортове

Сиван Хасан и Морийн Костер се класираха за финала на 5000 метра на Световната купа в Будапеща. По-късно през нощта Нилс Ларос и Лики Клавер ще се борят за медал. Събитието продължава до неделя вечерта. Вижте пълната програма тук. Вечерната сесия може да се гледа в нашия блог на живо по-долу.

Hassan пресече финалната линия първа в своя манш, побеждавайки Faith Kipyegon във финалното състезание. Хасан даде време 14:22.29, затвърждавайки ролята си на кандидат за съботния финал. Хасан, който вчера беше добър за бронза на 1500 м, диктуваше темпото през почти цялото състезание.

Хасан е действащият олимпийски шампион на тази дистанция. Тя все още няма златен медал на 5000 метра. Тя спечели бронзов медал на Световното първенство в Лондон през 2017 г. Морийн Костер също се класира на косъм за финала на 5000 метра. 31-годишната състезателка от Южна Холандия завърши осма в серията си и това й беше достатъчно за място във финалната битка. Костер постигна 15:05.13, а състезателката от Бурунди – 15:05.24. Кенийката Беатрис Шебет спечели серията с време 14:57.70.

По-късно тази вечер ни очакват финалът на 1500 м със супер таланта Nils Larousse и финалът на 400 м с Likke Clavier.

21:50 ч.: 400 м с препятствия (м), финал

READ  Mercedes харчи 80 милиона долара за разширяване и модернизиране на кампуса в Бракли

Следете всички акценти в блога на живо по-долу:

19:51 часа

Ваш ред е в 20:40 Надин ВисерКойто стигна до полуфиналите на 100 метра с препятствия. така че ела Нилс Ларос (1500 м финал) и Скъпи Клавър (последните 400 м) все още работи.

19:43 часа

Също така добре до финала

За Хасан нещата са много по-лесни, отколкото за нейната сънародничка. Хасан печели своята манша, класирайки се за финала на 5000 метра в Будапеща. Холандците победиха Фейт Кипиегон във финалния спринт и отбелязаха голове В 14:22.29ч.

19:21 ч

Увеселителен парк до финала

Морийн Костер се класира за 5000 метра финал. Спортистката трябваше да отиде по-дълбоко, но в крайна сметка тя се пребори с няколко сантиметра назад до осмо място. Костер финишира с време 15:05.13, осем секунди зад кенийския победител в първия манш. Диана Шебет.

18:49 ч

Хасан и Увеселителен парк в действие

Морийн Костър ще участва в 19:00 часа в първите квалификации за състезанието на 5000 метра, където се надява да се класира за финала следващата събота. Влиза Хасан Втората топлина.

13:43 часа

Мино Флон беше блокиран в квалификациите на скока на височина

Мино Флон ще пропусне финала на скок с щанга на Световното първенство по лека атлетика в Будапеща в събота. 29-годишният Занкантер беше блокиран в маншовете с височина от 5,70 метра. Следователно той не беше сред първите дванадесет, които можеха да се борят за медалите на финала.

Едва при третия си и последен опит той скочи над 5.35. Последваха редица добри скокове, но на 5.75 той скочи от летвата три пъти.

READ  Фейенорд прави оферта на Флуминензе за Гога

,,Последният ми скок на 5.75 беше доста добър, но мисля, че скочих с прекалено лека пръчка. Жалко е, но това е изборът, който направих с моя треньор. „Нещата могат да се объркат в този спорт“, каза Флуун след това.

Кой е? © Ройтерс

13:40 часа

Таса Джиа до полуфиналите на 200 метра

Tasa Jia се представи добре на 200 м по време на дебюта си на Световното първенство на IAAF. 25-годишната холандска шампионка се изкачи до трето място в своите квалификации на шампионата, проведен в Будапеща, с време от 22.97 секунди. С това тя се класира за полуфиналите в четвъртък вечер.

„Никога преди не съм била толкова нервна. Горещината го влоши“, каза Gia след състезанието си. Един час преди началото се замислих за момент: Защо го правя? Не, избирам да бягам 200 метра на стадион, пълен с хора.“ Спортистката, която има 4-годишната си дъщеря Амаро с нея в Будапеща.

Американката Габриела Томас спечели манша с време 22.26 секунди.

Таса Гиа.
Таса Гиа. © Национална пристанищна агенция

13:38 часа

Добре дошли!

Добър ден и добре дошли в блога на живо на Пети ден от Световното първенство по лека атлетика в Будапеща. В този блог на живо ще ви държим в течение с най-важните разработки от Националният център по лека атлетика на Унгария.

READ  Чуждестранен футбол на живо | Тотнъм Хотспър приема Лестър Сити и Гладбах срещу РБ Лайпциг | чужд футбол