Северноамериканците могат да продължат мечтата си за повишение, червеният картон на Куртсмид пречи на победата в Маастрихт | NAC

НАК е на крачка от Висшата лига. След победа с 1-0 у дома, отборът на Бреда в Маастрихт беше много силен срещу MVV: 1-4. На полуфиналите на плейофите NAC ще се изправи срещу Eredivisionist FC Emmen, точно както през последните две години. Големият недостатък в победата беше червеният картон на вратаря Рой Къртсмит.

Въпросът, който вълнуваше Бреда, можеше да получи отговор с „да“ в събота вечер. Да, Елиас Мар Омарсън беше там. Звездата на NAC беше достатъчно готов, за да започне реванша срещу MVV. Той трябваше да пропусне първия мач от плейофите (1-0 победа) поради контузия в коляното.

И точно Омарсон поведе на Бреда след двадесет минути. Играта имаше своите възходи и падения в началната фаза, но имаше шансове за NAC. Исландецът се възползва от груба грешка на вратаря на МВВ. Ромен Матис реши да завърши с дълбока топка от Сейбър Агил, но промени решението си по средата. Омарсон не се поколеба и отбеляза от дистанция за 0-1.

Изведнъж в De Geusselt стана по-тихо. След десет минути целия път. В рамките на половин час резултатът беше 0-2. Вторият гол бе предшестван от фаул на МВВ. Рико Зегерс игра в Омарсон и сервира на голмайстора Агугил. Полузащитникът порази леко целта.

на стачка

Партито на Бреда е завършено преди почивката. Хавиер Виет пусна прекрасно центриране към Есиел Панзузи, а халфът завърши в 38-ата минута: 0-3. Полуфиналисти в чантата, може да се каже. Но в този момент така наречената „бира на радостта“ от клона се озова в полето. Това означава: временна стачка. След подновяване в 38-ата минута силен NAC лесно завърши първото полувреме.

READ  "La Pioche" Погба, френското дете, което може никога повече да не видите да играе футбол

След почивката кракът на газта на Бреда се включи. Peter Hybala направи няколко смени с цел да достигне до полуфиналите. Омарсън, Агил и Матю Гарбет бяха оставени да си починат рано. След 68 минути MVV отново направи нещо (Dailon Livramento с 1-3).

червена карта

Точно когато всички си мислеха, че става дума за игра на футбол, вратарят на NAC Рой Къртсмид направи грешка. Той излезе и свали Робин ван Бомел и отново получи червен картон (точно както у дома срещу Хераклес). Тъй като Хибала вече беше сменен, нападателят Йорт ван дер Санде трябваше да влезе под гредата. Той запази вратата си чиста и видя резервата Чарлз Йесага Херман да направи 1-4.

Заради победата NAC може да се подготви за срещата с Eredivisionist FC Emmen на полуфиналите. Преди две години NAC елиминира Eredivisie след изпълнение на дузпи, но тогава всичко се сведе до един мач. Сега NAC играе за първи път у дома в сряда (18:45) и отново в събота в Емен (20:00). Другият полуфинален мач е между ФК Алмере Сити и ВВВ-Венло.

Подготовка на NAC: Шорт Лукасин, Мартина, МакНълти, Де Мишел Санчес; Гарбет (66. Омгба), Вет, Агогил (66. Старинг), Банзузи (77. Рутен); Ван дер Санде, Омарсон (55. Херман).