Сенегал изпревари Еквадор и се класира за осмото световно първенство с оранжевите

Футбол NOS

Сенегал се класира за осмото Световно първенство благодарение на победата си над Еквадор. Голът стана 2:1 в Доха за отбора на националния селекционер Алиу Сисе.

Това кара Сенегал да завърши на второ място в група А, зад победителя в групата Холандия. Оранжевите спечелиха последния си мач от групата с 2-0 От страната домакин Катар.

Гледайте обобщението на Еквадор-Сенегал тук

Сенегал спечели само от победата над Еквадор и това стана ясно от свирката. Африканските шампиони веднага поставиха Еквадор под напрежение и това беше първият шанс на Идриса Гайе. Той не удари топката чисто и тя отлетя.

Булай Диа също се появи опасно в началото на мача пред вратата на Ернан Галиндес, но нападателят на италианския Салернитана също не прехвърли топката между гредите.

Енер Валенсия се опита да се противопостави на това. Нападателят, който вече бе точен три пъти на финалите на Световното първенство, не успя да затрудни сенегалския вратар Едуар Менди през първото полувреме.

Любителите на танците

Междувременно феновете от Сенегал бяха неуморни и танцуваха весело. Радостта се увеличи малко преди края на първото полувреме, когато реферът Клеман Търпин посочи категорично дузпата.

Пиеро Хинкапие удари сенегалеца Исмаил Сар с необмислен ход. Сар сам изпълни дузпата и контролирано прати Сенегал напред.

Затова Еквадор трябваше да вкара поне веднъж през второто полувреме, за да предотврати отпадането в груповата фаза, както беше при предишното участие на Мондиал 2014. Затова трябваше да се търси атаката.

Ъглов удар е отсъден за Еквадор. Тя бе удължена, след което Мойсес Кайседо беше на точното място, за да се възползва от топката. Радостта на южноамериканците обаче беше кратка. Няколко минути по-късно Калиду Кулибали получи топката в краката му. Капитанът на сенегалците не се поколеба нито за миг и удари топката с въжетата.

следваща отстъпка

Съперниците на Сенегал във финалната осмица са от група B. Четирите нации все още имат шанс да ги последват: Англия, Иран, САЩ и Уелс.