Сити достигна полуфинал за ФА Къп, Ковънтри победи Уулвърхямптън с два гола в добавеното време

Ноус Футболсредно

Манчестър Сити се класира за полуфиналите на ФА Къп, като победи Нюкасъл Юнайтед с 2-0 в събота. Полузащитникът Бернардо Силва изигра водеща роля за защитаващия титлата си. Португалецът отбеляза две попадения.

Ковънтри Сити също стигна до полуфиналите след победа с 2-3 над домакина Уулвърхемптън. Другите два полуфинални мача ще се проведат в неделя: срещата на върха между Манчестър Юнайтед и Ливърпул (16,30 ч.) и Челси – Лестър Сити (13,45 ч.).

Бернардо Силва (в центъра) отбелязва два гола по време на мача за ФА Къп срещу Нюкасъл Юнайтед

Сити, който трябваше да се справи без контузените Едерсън, Кевин Де Бройне и Джак Грийлиш, нямаше сериозен проблем с настоящия играч номер 10 в английската Висша лига. Всъщност в целия мач те дадоха шанс на гостите да отбележат само два гола.

Последният път, когато Нюкасъл имаше толкова малка роля в атака, беше в мач от лигата през 2015 г.

29-годишният Силва изведе Сити напред в рамките на петнадесет минути с отразен удар. Половин час по-късно той удвои преднината с удар, завършил зад голлинията, с глава на Свен Ботман.

всичко е възможно

Във футбола за купата всичко е възможно си пролича по-рано през деня по време на мача между Ковънтри Сити и Уулвърхемптън Уондърърс. Ковънтри, където бившият играч на Хееренвеен Милан ван Ейк беше в титулярния състав, отстъпи аванс от 1:0, но отговори силно в добавеното време.

Учудването на Милан ван Ейк

В 53-ата минута Елис Симс изведе осмия във втора английска дивизия Ковънтри напред. Ковънтри издържа дълго време, но надеждата за спечелване на купата сякаш се изпари благодарение на головете на Раян Аит Нури (83-та минута) и Уго Буено (88-ма минута).

READ  Силесен е ядосан на Мишел Крамер: „Но много пъти той ходи нарочно“ | футбол

Гостите не оставиха нещата така. Благодарение на голове на Симс (97-та минута) и Хаджи Райт (100-та минута), Ковънтри спечели.

Тотнъм губи във Висшата лига на Англия

Отборите от Висшата лига, които вече бяха елиминирани от турнира за купата, играха в надпреварата в събота. Изненадващо Фулъм, който е 12-и в класирането, победи лесно петия Тотнъм Хотспър с 3:0.

Бразилският нападател Родриго Мониз изигра важна роля за победата с два гола над Тотнъм, който победи убедително прекия си конкурент Астън Вила миналия уикенд (4-0) в директната квалификационна битка за Шампионската лига.

Третият гол за Фулъм отбеляза Саша Лукич.