След като Хюйсен отбеляза гола, Рома вече загрява за Фейенорд срещу Каляри

Дийн Хюйсен отбеляза с глава 4-0 срещу въжетата

Ноус Футбол

Рома, с регистриран резерва Дийн Хоусън, победи Каляри със забавна лекота. Отборът, който ще се изправи срещу Фейенорд в Лига Европа следващата седмица, игра блестящо и спечели с 4-0.

Рик Карсдорп беше в титулярния състав, точно както бившия играч на NAC и PSV Angeliño. Това беше първата му поява с испанеца.

В двубоя между студента (Даниеле Де Роси) и професора (Клаудио Раниери), Де Роси беше негов бивш главен треньор на всички фронтове. Беше само минута преди Рома да поведе.

След ъглов удар от Пауло Дибала, топката се озова в краката на Лоренцо Пелегрини, който изстреля топката извън вратаря Симон Сковит просто: 1-0. Рома продължи да атакува след това, което доведе до Браян Кристанте, който нацели гредата осем минути по-късно.

Даниеле Де Роси се среща със стария си треньор Клаудио Раниери

Резултатът беше 2:0 след 22 минути. Дибала успя да стреля лесно във вратата след прекрасно центриране на Стефан Ел Шаарауи, което бе блокирано от Пелегрини. Когато Ромелу Лукаку прекрачи топката след тъч на Пелегрини, защитниците на клуба от Сардиния бяха напълно изгубени и аржентинецът успя спокойно да довърши Дибала.

Лукаку изглежда отбеляза третия гол преди края на първото полувреме, но голът бе отсъден поради засада. Вместо 3-0, 2-1 изглеждаше неизбежно. Малко преди края на първото полувреме реферът Матео Марченаро отсъди наказателен удар за Каляри след предполагаем фаул от Диего Йоренте, но видеоасистентът на рефера му посочи, че нападателят на Каляри Джанлука Лападула първо е извършил фаула.

Това беше причината Де Роси, който наследи уволнения Жозе Моуриньо миналия януари, да направи промяна. Един от тримата резерви беше Дийн Хюйсен, който няма да присъства срещу Фейенорд. Хуейсен не е регистриран в Лига Европа.

По-малко от пет минути след въвеждането си Хаусен отбеляза с глава след ъглов удар на Леандро Паредес. Това беше първият гол на 18-годишния холандец в Серия А. След това резултатът можеше да покачи още, но гостите избегнаха това.

С тази победа треньорът Де Роси спечели три пъти в първите си три мача като треньор, а този уикенд съперник ще бъде лидерът Интер Милано.

Пелегрини и Дибала празнуват победата с 2-0