След Наполи, лидерът Интер също напусна Купата на Италия след загуба от Болоня

крещи Дан Ндойе (Болоня).

Ноус Футбол

Интер Милано, лидерът в италианското първенство, вече отпадна от Болоня в осмия кръг на Купата на Италия. Благодарение на гол на Сам Букема и две асистенции на Джошуа Зиркзее Болоня спечели с 2-1 в Милано след продължения.

Гостите нямаха Зиркзее, който вече отбеляза осем гола през този сезон, като нападател в стартовия състав, а неговият сънародник Сидни ван Хойдонк. Преди края на нормалното игрово време, когато резултатът остана 0-0, Зиркзее влезе на мястото на Ван Хойдонк.

След като Карлос Аугусто даде преднина на домакините, с Дейви Клаасен в стартовия състав, в 92-ата минута, Зиркзее пое лидерската роля. В 112-ата минута Бокема покачи на 1:1, а малко след това вкара и победния гол, дело на Дан Ндойе.

Дори и Наполи да изчезне

Наполи също напусна Купата на Италия във вторник вечерта. Фрозиноне изненада защитаващия титлата си. Италианската Серия А номер 13 спечели с 4-0 в Наполи. Енцо Баренсия, Джузепе Касо, Уалид Чедира и Абду Аруи отбелязаха през втората част.

За Наполи първенството за купата също приключи миналия сезон след Финалната осмица. Тогава Кремонезе беше много могъщ.

READ  Брюър вижда сбъдната мечта за Уимбълдън: „Съмнявах се“ | Тенис