Страхотен ножичен удар на Гарначо помага на Юнайтед да спечели

Алехандро Гарначо отбеляза гол в началото на мача срещу Евертън с брилянтен удар с велосипед.

Ноус Футбол

В Холандия веднага се сещаме за Марко ван Бастен. В Манчестър Юнайтед на Уейн Рууни. И след днес на Алехандро Гарначо.

19-годишният аржентинец от Манчестър Юнайтед вкара може би най-добрия гол за сезона след три минути в мача от 0-3 във Висшата лига срещу Евертън.

Перфектен велосипеден удар

Центриране дойде от дясната страна на Диого Далот. Ярначо вече беше във въздуха, когато топката стигна до него. Контактът с топката не можеше да бъде по-добър и още преди да се приземи по гръб на тревата, Ярначо разбра, че топката е попаднала в далечния ъгъл.

Перфектният велосипеден удар. Очарователно. огромен.

Erik ten Hags United спечели само два от последните си пет мача. Освен това Тен Хаг – който трябваше да гледа мача от трибуните с класическа английска шапка поради отстраняването – е измъчван от контузии в отбора, включително големи имена като Антъни, Каземиро, Расмус Хоглунд, Кристиан Ериксен и Лисандро Мартинес . И Терел Мелсия.

В резултат на това Люк Шоу, който току-що се беше възстановил от сериозна контузия, се завърна незабавно и Тен Хаг позволи на 18-годишния Коби Майно да направи своя дебют в халфовата линия.

Отнемане на точки

Противникът Евертън обаче е в ъгъла, където се сипят ударите. Тази седмица Дисциплинарната комисия на Английската футболна асоциация наложи тежко наказание на втория клуб на Ливърпул поради лошо финансово управление. Евертън бяха отнети с не по-малко от десет точки, което ги накара да паднат до деветнадесето място в английската Висша лига.

• Агенция Франс прес

Ерик тен Хаг изгледа зашеметяващия удар с велосипед на Алехандро Гарначо срещу Евертън от трибуните поради наказание.

Феновете на Евертън споделят недоволството си от наложеното отнемане на точки.

Всъщност след почивката задачата стана по-голяма. Спънката на Антони Марсиал първоначално беше отхвърлена като грешка, но VAR счете, че наистина е имало лек контакт между Ашли Йънг и френския нападател.

Юнайтед получи дузпа, Марсиал получи жълт картон (за симулация), а Маркъс Рашфорд безмилостно разби точния удар в покрива на вратата.

След това самият Марсиал изпълни задачата, като постави крайния резултат 3-0 на дъската с фина игра на краката. В Евертън Арнаут Данжума влезе в последните минути.

Астън Вила победи печалния Тотнъм

По-рано днес Астън Вила победи домакина Тотнъм Хотспър с 1-2 в невероятен мач. Клубът от Бирмингам, който беше твърде голям за АЗ в Лигата на конференциите, влиза в челната четворка на Висшата лига благодарение на победата.

За Тотнъм, който започна сезона в отлична форма, това бе трето поредно поражение.

Класиране във Висшата лига.

Малко преди мача в Лондон беше съобщено, че бившият национален селекционер Тери Венабълс – който като мениджър на Тотнъм Хотспър тренира Гари Линекер и Пол Гаскойн, наред с други, печелейки ФА Къп с тях – е починал на 80-годишна възраст. .

Двата отбора започнаха да почитат атакуващия треньор. Тотнъм също игра с екипите на Хадад.

Почит към Тери Венейбълс преди да се изправи срещу Тотнъм Хотспър и Астън Вила.

След този спокоен момент нещата веднага се задвижиха на терена и започнаха да валят положения, особено за домакините.

Само след 22 минути Джовани Ло Селсо откри резултата за Тотнъм с отразен удар, а в същата минута голът на голмайстора на Вила Оли Уоткинс беше отменен с 1:1 след минути на разглеждане на изображенията.

Son Heung-min успя да го премине три пъти, но този хеттрик не беше постигнат: трите гола не бяха зачетени според арбитража. Уоткинс може да го направи: след хубав пробег по средата, той прави 1-2.