Сърбия се заклати за момент срещу България, но пак я пуснаха на Европейското, Унгария победи Черна гора

Белгийският рефер Ерик Ламбрехтс видя как сърбите монополизираха топката и поведоха заслужено след 15 минути, като Милош Велкович направи 1:0 от дясно. В другия край сръбският вратар Ваная Милинкович-Савич (бивш стандарт) бездействаше, докато българският капитан Кирил Деспотов не нахлу отляво и не прати топката над гредата извън наказателното поле.

Сърбите се отпуснаха доста след почивката и позволиха на българите да изравнят чрез Георги Русев (59.). Момчетата на Драган Стойкович се паникьосаха и допуснаха втори гол десет минути по-късно чрез Деспотов. Сърджан Бабич (82.) вкара още един корнер към българската врата, за да въздъхне на родните фенове.

В същото време Унгария запази точките срещу Черна гора (3-1) у дома. Полузащитникът на Ливърпул Доминик Собослай (67. и 68.) Слободан Рубецич (36.) вкара два гола за две минути, за да унищожи началния гол, а в крайна сметка Адам Наги (90+3.) го завърши перфектно.

В група G Унгария е победител в групата с осемнадесет точки и няма право да влезе в купата като поставен по време на трофея на 2 декември. Сърбите ще отидат на финала на второ място, а черногорците ще трябва да се задоволят с трето. Литва завърши четвърта с шест точки, а българите завършиха пети с две точки изоставане.

Вижте какво искате, където и когато искате.