Твенте печели Купата на Ередивизи за трета поредна година след мач срещу ПСВ Айндховен

Твенте печели Купата на холандската лига

Ноус Футбол

ФК Твенте спечели Купата на Ередивизи за жени за трета поредна година. Във финалния мач на турнира, оспорван от действащите шампиони на Висшата лига и победители от три периода от сезона на Висшата лига, ПСВ бяха победени с 3–2.

Отборите направиха страхотен мач. След победата на Твенте с 1-0, ПСВ обърна мача с главата надолу, преди отново да даде топката. Победният гол за Твенте дойде в 94-ата минута и бе дело на Лески Карлер.

Купата на холандската лига е вторият турнир за купа в холандския женски футбол. Аякс спечели KNVB Regular Cup.

Отново Равенсберген

Мачът започна добре за Твенте, които бяха водени от Джейми Равенсберген. Нападателят беше контузен дълго време, но се възстанови навреме до края на сезона. Преди две седмици тя вече изведе Твенте до националната титла с два гола срещу Телстар.

Равенсберген направи 1-0 срещу ПСВ Айндховен по типичния начин на нападател: тя спринтира до първата греда, където беше точно навреме, за да застреля ниско центриране от Мариса Олеслагерс.

ФК Твенте празнува откриващия гол на Джими Равенсберген

След 70 минути ПСВ, който беше по-добрият отбор дълги периоди от мача, изравни. Правилно отсъдената дузпа бе завита в горния ъгъл от Джоел Смитс, който веднъж прониза Твенте.

Малко след това ПСВ Айндховен също поведе. Изключително бързата Фльор Стоут показа защитата на Твенте с пета и я подаде на Нина Нийстад, която завърши контролирано от около шестнадесет метра.

На оранжевия радар

Така 21-годишната Нийстад потвърди добрия си сезон, като се постави и на радара на националния селекционер Андрис Юнкер. Тя беше извикана в холандския национален отбор тази седмица като „допълнителен играч“ за предстоящите мачове от Лигата на нациите.

READ  Ван Ханегем ще пропусне Зиркзее и Съмървил в предварителния състав на Куман за Европейското първенство в Германия
Нигстад ​​и Диркс празнуват равенство 1-2

След головете на ПСВ Айндховен изглеждаше, че мачът е свършил, но Твенте си върна позицията. Благодарение на прекрасен гол от резервата Ела Бедморс, която удари топката силно от външната страна на шестнадесетте, Тъкърс направиха 2-2 малко преди края.

В абсолютния финал, след почти 94 минути игра, сбиване в наказателното поле на ПСВ Айндховен завърши на главата на 23-годишния Карлие, който има само четири мача през този сезон и все още не е отбелязал гол . Насочвах се добре през гъсталака от защитници.

Карлие даде на Твенте Жени Купата на Ередивизи за четвърти път в историята на клуба. Тя също се сбогува подобаващо със съотборничката си Ренате Янсен, която спечели 64 мача и капитаните на Твенте. Янсен напуска Твенте за чуждестранно приключение.