Това е възможният състав на Аякс за домакинството срещу Екселсиор

Треньорът на Аякс Джон ван'т Шип ще се върне към системата на игра с четирима защитници в мача срещу Екселсиор в сряда вечерта. И вие го очаквате Algemeen Dagblad поне. Отборът от Амстердам игра с петима задни играчи в домакинския мач срещу FC Twente преди седмица и половина, но Van't Schip възприе различен подход през второто полувреме и това, което видя след това, го накара да иска повече.

Аякс беше решен да се възстанови от историческото поражение на Фейенорд от Де Класкер от ФК Твенте, но след лошо първо полувреме се спотайваше ново разочарование. Отборът от Амстердам си почива с пасив от 0-1 и заплашваше да се контузи отново в битката за петото място, но след тактическа промяна успя да превърне изоставането в победа (2-1). Аякс възприе „познатата“ схема 4-3-3 през второто полувреме и веднага започна да играе много по-добър футбол.

Статията продължава под видеото

Ван'т Шип каза в чат с Club Channel във вторник, че може да накара неговият отбор да играе срещу Екселсиор от самото начало в система, която включва четирима защитници. „След като смених схемата на 4-3-3, видях, че имаше голяма разлика на полувремето, успяхме да превърнем разликата 0-1 в победа с 2-1 можем да продължим така.” Ето как звучи от името на треньора. Той Тя Algemeen Dagblad Така че очакваме Аякс да започне в сряда вечерта с четирима играчи зад тях. Джеронимо Рули защитава вратата, а защитата пред него е съставена от Девин Ренш, Хосеп Сутало, Ахметкан Каплан и Джурел Хато.

Джордан Хендерсън се завърна на терена за тренировки във вторник и може да се върне срещу Екселсиор, но вестникът не очаква англичанинът да започне мача веднага. В сравнение с домакинството срещу ФК Твенте Бранко ван ден Бомен загуби титулярното си място. Лятното подписване беше заменено на полувремето срещу Тъкърс от Бенджамин Дахирович, като AD очаква последният да започне в сряда. Към него в средата на терена се присъединяват Зайферт Манверк и Кенет Тейлър. Стивън Бергуис тренира известно време във вторник, но все още не е на разположение срещу Екселсиор. Съобщава се, че Micah Godts отново има титулярно място. Той ще трябва да вкарва голове с Браян Проби и Стивън Бергвин.

READ  Аякс получава големи новини за Тияни Риендериз

Мачът между Аякс и Екселсиор започва в девет вечерта. При победа отборът от Амстердам ще се представи добре. Дефицитът на AZ от четвъртото място и преднината от четири точки пред NEC ще станат поне временни. NEC и AZ ще се изправят един срещу друг в Ниймеген следващата неделя.

Очакван състав на Ajax: Роли. Ренш, Сутало, Каплан, Хато; Мансверк, Тейлър, Тахерович; Godts, Proby, Burgoyne.