Това е трофеят за победителя във Формула 1 Гран При на Холандия

Ларс Левтенк

Сряда, 23 август 2023 г. 10:23 – Последна актуализация: 10:32

Формула 1 ще е следващата неделя Голямата награда на Холандия В програмата, която е част от календара на Формула 1 за трети пореден сезон. За трети пореден сезон победителят ще получи и нов трофей, този път фокусиран върху миналото.

През последните два сезона клубът реши да търси различни видове трофеи. Този сезон, както се вижда както от снимките, така и от публикация в Instagram на Studio Piet Boon, е избрано доста безцветно стъкло. Bone Studio също така е проектирало трофей за победителя в Гран При за 2021 г. По-голямата част от трофея е бял, по-специално с лъва и числото. Те могат да се видят ясно благодарение на цвета, като лъвът разбира се символизира държавата, в която шофирате. Купата е ода на трофея, присъден през 1939 г., първото състезание, организирано и проведено в Zandvoort. Тогава тази купа беше връчена от принц Бернхард.

Още интересно: Перес постави целта си за втория полусезон: „Искам да бъда съперникът“

Верстапен?

Верстапен спечели Гран при на Холандия през последните два сезона и по този начин спечели и трофея. Холандецът, който се отправя към състезателния уикенд в Зандвоорт като двукратен световен шампион, също ще иска да спечели този трофей. Ако го направи, той ще спечели деветото си поредно състезание. По този начин той изравни рекорда на Себастиан Фетел, рекорд, който след това може да счупи в Монца следващия уикенд, като спечели 10-ата си поредна победа. Така че той първо ще трябва да спечели следващата неделя и да запише този трофей на свое име.

READ  „Удар за Фейенорд заплашва: Ханко чупи трансферния рекорд“

Гледайте F1TV три месеца с 20% отстъпка!

Можете просто да предавате поточно втората половина на сезона на Формула 1 тази седмица, за три месеца, само за €6,39 на месец. Специалната промоция е валидна най-късно до 27 август.