Уигман печели първия си финал с Англия след изпълнение на дузпи

от редакторитеПрочетете две минути

Сарина Вигман печели първия си финал при жените с Англия. На Уембли нейният отбор беше много силен при изпълнението на дузпи, след като мачът завърши 1-1 след много късен гол от Бразилия.

Англичаните поведоха в 23-ата минута след красиво изигран отборен гол. Бразилците изоставаха навсякъде и накрая Ела Тон успя да разпечата от близко разстояние. След 29 минути Уегман и нейният отбор смятаха, че вече ще водят с 2-0, но голът на Лорън Джеймс бе отменен поради засада.

След почивката Бразилия излезе по-добре, отколкото през първите 45 минути. Тимът натисна англичаните и имаше няколко добри шанса да изравни. Поезията на Уигман лъвици Успях да задържа вратата затворена дълго време, но точно преди затварянето на пазара целта падна за Бразилия. Бразилско центриране стигна до вратаря Мари Ербес, който стреля, а Андреса Алвеш беше нащрек и успя да стреля отблизо. Англичаните изпуснаха победата в 93-ата минута.

Дузпите трябваше да бъдат решаващият фактор в края и в серията от дузпи все пак англичаните спечелиха мача. Ърпс компенсира грешката си. Тя спря една дузпа и видя как една удари гредата. Англия пропусна само една дузпа, пращайки Finalissima у дома.

Шкаф за награди
С Finalissima Wiegman добавя още една титла към своя шкаф с трофеи. Преди това тя спечели Европейското първенство с Orange през 2017 г. Миналата година тя спечели и Европейското първенство с Англия, което направи Finalissima нейната втора награда с отбора на Англия.