Украйна се класира за квалификациите за Световното първенство след емоционалната си победа над Шотландия | Понастоящем

Украйна се класира за финала на плейофа за билет за Световното първенство за сметка на Шотландия в сряда. Емоционално зареден дуел в Глазгоу завърши 1-3.

На финала в неделя Украйна ще играе с Уелс, който се уреди с Австрия в другия полуфинален мач в края на март. Победителят се класира за Световното първенство в Катар и играе в група B срещу Англия, Иран и САЩ.

Обикновено квалификационната кампания за световното първенство за европейско първенство приключи, но поради руската инвазия в Украйна УЕФА реши да отложи решаващите мачове от март за юни. Финалът ще се проведе на 5 юни в столицата на Уелс Кардиф.

И се оказва, че тези настроения няма да имат осакатяващ ефект върху играчите на Украйна в препълнения Хампдън Парк в сряда. В първия час посетителите бяха майстори и господари. Резултатът е голове на Андрей Ярмоленко и Роман Яримчук.

Шотландия се върна десет минути по-рано чрез Калъм Макгрегър, но не успя да предотврати поражението. В наложеното време Артем Дувбек направи резултата 1-3.

Играчите влязоха на стадиона с украински знамена, драпирани около раменете.

снимка: AP

Украински играчи влизат на терена със знамена

Полузащитникът Александър Зинченко каза в сълзи на пресконференцията във вторник, че играчите искат да дадат на жителите „усещане за щастие“, като се сдобият с билет за Световно първенство. Влизайки на стадиона с украински знамена на раменете, непосредствено преди началния удар, играчите показаха, че са фокусирани предимно върху ситуацията в страната си.

След стартовия сигнал от рефера Дани Макейли, Украйна веднага посочи, че е на мисия. Ярмоленко демонстрира надмощието си след половин час с красив първи гол. Капитанът отбеляза отскок на вратаря Крейг Гордън.

READ  Може би де Йонг спечели сребърния медал на 1500 метра на Световната купа след Такаги | карам ски

В началото на второто полувреме Ярмашук удвои преднината. Мачът сякаш приключи, докато Макгрегър не отбеляза свързващия гол в 79-та минута. Шотландците настояваха, но не можаха да изравнят. Украйна завърши мача в добавеното време чрез резервния Дувбек.

Последният път, когато Украйна се състезава на финалите на Световното първенство, беше през 2006 г. и тогава бяха блокирани на четвъртфиналите. За последно Уелс беше на най-високия подиум в света през 1958 г.

За потребители на приложения: Щракнете върху Tweet, за да видите красивата откриваща цел на Украйна.