Фейенорд отстрани загубата на Лацио с проста победа в градското дерби срещу Спарта | AirDevice

видеоФейенорд се възстанови добре в градското дерби срещу Спарта от европейското поражение в Рим срещу Лацио (4-2). На „Де Кой“ резултатът беше 3-0 с Хавиеро Делросон като най-добър играч, който изненадващо беше атакуващ полузащитник.

Тим Ридик

Последна актуализация:
12 часа

Написано от Тим ​​Ридик

Капитан Orkun Kuxu специално предостави прелюдията към тази велика победа. След загубата на мача от Лига Европа срещу Лацио, той все още беше ядосан на своя съотборник Сантяго Хименес, който поиска дузпа, докато Коксо оглавява списъка с изпълнители на дузпи. Турският национал заглуши този дебат в Coyp още повече тази вечер, като удари своя сънародник Спарта само след пет минути. Той вкара отляво извън наказателното поле и вратарят Ник Олег нямаше шанс. За Коксо това беше неговият 16-и гол в Ередивизи, 11 от които дойдоха извън наказателното поле.

– Прочети тук Обратна връзка от Orkun Kökçü, Javairô Dilrosun и Jonathan de Guzmán

Съседите от Spangen бяха доволни от началото на сезона и селекцията и имаше голяма доза увереност в резултата на юг. Все пак дербито беше преди всичко географски, отколкото спортен мач. Дори след гола на Коксо, Фейенорд, където Маркос Лопес направи своя дебют, продължи да натиска върху Спарта, а отборът на Арне Слот създаде безброй възможности да продължи напред.

Играчите на Фейенорд се радват след 1-0. © Pro Shots / Kay int Veen

И грешка на вратаря Олег преди края на първото полувреме доведе до тази грешка. Първоначално той подаде топка на Фейенорд и в последвалата атака напълно пропусна удар на Гавиро Делросон. 24-годишното крило се утвърди като атакуващ полузащитник и израсна в звезда на тази позиция, записвайки 2-0 срещу Спарта.

За Олег това беше вторият път, когато запази и се провали на De Koep, след като загуби със 7-1 от Feyenoord на полуфиналите за Купата на KNVB с NAC през 2020 г. След това той помогна на базирания в Ротердам отбор да отбележи гол, като нокаутира нападателя Робърт Позник.

Ник Олег беше разочарован след 2-0.

Ник Олег беше разочарован след 2-0. © Bim Ras Photography

След почивката бурята на Фейенорд утихна и Спарта имаше предпазливи шансове за свързан гол, но отборът на Морис Щайн така и не беше решаващ. Fellow Slot зае мястото за смяна и доведе Игор Пайшао и Гименес, наред с други. Двамата направиха 3-0: бразилецът с помощ, а мексиканецът с истински атакуващ гол. Хименес вкара за трети пореден мач във всички турнири. Езекиел Булуд от Аржентина също направи своя дебют с Фейенорд.

С победата над Спарта Фейенорд изпълни своя спортен дълг и отборът на Ротердам може да се съсредоточи върху трудната седмица, с европейския мач срещу Щурм Грац в четвъртък вечерта (18.45 ч.) и първия мач в Айндховен срещу ПСВ в неделя (14.30 ч. ). Спарта посреща Грьонинген в събота (16:30 ч.).