Френки де Йонг е шампион за първи път с Барселона след победата над своя сънародник Еспаньол чужд футбол

Роберт Левандовски поведе с 0-1 и 0-3 през първото полувреме, с гол на левия бек Алехандро Балде между тях. 34-годишният полски нападател вкара 31 гола в дебютната си година в Испания, включително 21 в Ла Лига. С това той се насочва към титлата голмайстор на Испания, след като беше голмайстор на немската лига седем пъти за девет сезона.

Френки де Йонг отново изигра отличен мач и го завърши в 53-ата минута с асистенция на френския десен бек Жул Конде, който отбеляза първия си гол за сезона при резултат 0-4.

Така Барселона се доближи безпроблемно до края на шампионатния мач, но все пак допусна с 1:4 в 73-ата мин. Хави Боаду отговори нещо от името на домакините, но много разочаровани фенове на Еспаньол вече бяха напуснали стадиона, защото го направиха не искам да видя градски съперник в действие в турнирен мач. 2-4 също падна в продължението, но след няколко секунди Барселона вече можеше да започне шампионския купон.

Марк-Андре тер Стеген беше победен за дванадесети път в 34 мача в лигата. 31-годишният вратар на Мьонхенгладбах, който е вратар на Барселона от 2014 г., е запазил чиста врата не по-малко от 25 пъти в надпреварата този сезон.

Играчите и служителите на Барселона празнуваха турнира в централния кръг на RCDE, но това не беше толерирано дълго от твърдото ядро ​​на Еспаньол. Десетки „фенове“ навлязоха на терена, но футболистите на Барселона забелязаха това навреме и се втурнаха в тунела на играчите към сигурната съблекалня.