Халфът хвърля ядосано футболните си обувки

Той се остави да си отиде по неузнаваем начин в събота вечерта във финалната фаза на Валенсия-Барселона. След като халфът на Барселона не получи фаул, той хвърли ядосано футболните си обувки на терена. За да влошат нещата, Барселона също загуби две точки: 1-1.

Де Йонг започна да се разхожда с топката в 76-ата минута на мача. Тогава един от съперниците на Валенсия застана на левия си крак, което накара Де Йонг да загуби футболната си обувка. Но реферът Мигел Ортис позволи играта да продължи и Де Йонг отвърна гневно.

Статията продължава под видеото

Полузащитникът на Барселона и Холандия хвърли в яда си обувките си на терена. Това беше неприемливо за Ортис: реферът показа на Де Йонг жълт картон, което означаваше, че халфът ще пропусне следващия мач на Барселона в лигата, у дома срещу Алмерия следващата седмица, поради отстраняване.

Беше разочароваща вечер за Барселона при гостуването им на Валенсия. Малко след полувремето Де Йонг беше отговорен за откриването на Жоао Феликс с точен пас, но двадесет минути преди края Уго Гийамон подари изравнителен гол на Валенсия с красив удар от дистанция. В резултат на това Барселона изостава все повече и повече в битката за титлата: лидерът Жирона може да увеличи изоставането си от поне девет точки по-късно в този кръг, ако победи Депортиво Алавес.

READ  Преходните плувци не са добре дошли на най-високо ниво: „Това изключване се просмуква през него“