Хандбалистите губят с чест втория мач от Игрите от защитаващия титлата си Франция

Новини Спорт

Хандбалистите губят втория мач срещу кандидата за титлата Франция

Холандските хандбалисти загубиха втория си мач от групата на Олимпийските игри в Париж с 32-28 от Франция.

За националния отбор на Холандия вечерният мач срещу французите беше връхната точка в група А, тъй като страната домакин се счита за най-вероятния кандидат за титлата. На Олимпийските игри в Токио през 2021 г. Франция спечели златото в хандбала при мъжете и жените. Тогава мачът срещу Франция беше и крайната дестинация за холандските хандбалистки. На четвъртфиналите холандците загубиха с 32-22.

Холандия се съпротивлява

В неделя Холандия успя да се защити по-добре от френското насилие. Въпреки че холандският отбор бързо изостана с три точки, те се бориха добре в мача. Те дори бяха с две точки преднина, но французите лека-полека се изправиха до тях.

Едва в края на първото полувреме разликата между двете страни отново стана три точки в полза на Франция, когато резултатът нарасна до 16-13. За известно време изглеждаше, че резултатът ще бъде 17-13 на полувремето, но Люис Апинг получи свободен удар. С голяма стена от френски играчи пред себе си, тя успя да направи 17-14.

Абинг направи 17-14 от свободен удар преди полувремето.

Гвоздеят на французите беше Клое Валентини, която винаги стреляше мощно към холандската врата от левия ъгъл и отбеляза 7 попадения от 8 удара през първото полувреме.

През втората част френското предимство продължи да варира между три и четири точки. Така холандският отбор повече или по-малко остана на пътя. Надявахме се на съживяване, но се оказа много трудно да победим Франция. Изминаха и осем години от последния му успех.

READ  Roda JC се доближава до лидера Willem II и в крайна сметка губи ADO

Пулман след загубата от фаворита за титлата Франция: „Той даде всичко и се представи добре.“

Предстоят още мачове на Бразилия, Унгария и Испания в груповата фаза. Холандия ще играе срещу последната страна във вторник от 14 часа. Испанските хандбалисти загубиха от Ангола в неделя вечерта с 26-21.