Roda JC се доближава до лидера Willem II и в крайна сметка губи ADO

Матейс Деден прави 1-0 за Рода

Ноус Футбол

Рода ГК се доближи до лидера Вилем II във висшия дивизион с удобна победа с 3-0 над ФК Айндховен. Поради равенството на Тилбург миналия петък, разликата вече е шест точки. ADO Den Haag не успя да се доближи и загуби с 2-1 от VVV.

Де Графшап се представи добре в битката за място в плейофите. С победата и поради тежкото поражение от Дордрехт, Doetinchem вече е на четвърто място.

Матис Деден направи 1-0 за Рода със зашеметяващ удар с глава. Германецът Енрике Пеня Саунер красиво направи 2-0 след около 25 минути. Преди края на първото полувреме Walid Ould Cheikh отбеляза десетия си гол за сезона и направи резултата 3-0. Резултатът от първото полувреме стана и краен резултат и така отборът на Бас Зеебом се справи добре.

Състезателят ADO не успя да спечели. ADO получиха наказателен удар в началото на мача при гостуването си на VVV Venlo, но Henk Veerman не го използва. Когато малко по-късно Елиас Сиера направи 1-0 за отбора на Лимбургер, изглеждаше, че предстои лоша вечер за отбора на Дарие Кализич, но 20 минути по-късно Йоерт ван дер Санде вече направи 1-1.

Хенк Верман е разочарован от пропуска на дузпата

Ренесансът обаче не продължава дълго. Рик Кийтинг направи 2-1 преди полувремето, което беше и крайният резултат.

Грьонинген печели в Амстердам

ФК Гронинген, измъчван от болест, беше принуден да пропусне мача срещу Емен в петък, но сега имаше единадесет играчи, готови за началото. След 17 минути Том ван Берген отбеляза за Гронинген, което в крайна сметка се превърна в победния гол.

READ  Частен път в Cowberg: Поставяне на пенсионирания Ван Vluten в светлината на прожекторите

Силвано Вос се завърна във ФК Юнг Аякс след контузия.

Де Графшап празнува бързия гол на Шенк срещу ПСВ Йонг

Де Графшап поведе рано срещу Йонг ПСВ чрез Ксандро Шенк, а Тристан ван Гилст удвои преднината. След като Тай Абед отбеляза за Promises Eindhoven, Ван Гилст отново се разписа и направи резултата 3-1 през първото полувреме.

През второто полувреме и двата отбора отбелязаха отново. Дантей Гилбърт от Тринидад и Тобаго отбеляза за Йънг ПСВ, а Мемон Махе беше точен от името на Суперборейн.

Поко хеттрик

FC Dordrecht видя преминаване на De Graafschap в световната ранглиста, а отборът на Dordrecht срещна мощния Jong AZ, който се придвижи напред чрез Ernest Poku. Робин ван Бомел удвои разликата.

Mexx Meerdink и Poku дори отново осигуриха преднина от 4-0. Шило Занд върна нещо, но трети гол на Поко отново направи 5-1.